Illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Megbecsüli egyházközségi dokumentációját a 257 lelket számláló kis hodgyai gyülekezet. A helybéli református egyházközség a napokban korszerű tároló- és irodaszekrénnyel gyarapodott. A beruházás fontosságáról Juhász Zoltán lelkipásztort kérdeztük.
2018. január 22., 20:282018. január 22., 20:28
„Az idők folyamán több természeti pusztítást is el kellett szenvednie a közösségnek, amelyek nemcsak az ingatlanokban, hanem a gazdag irattári anyagban is kárt tettek. A megmaradt egyházközségi dokumentáció jelentős értékkel bír.
A még megmaradt dokumentáció jelentős részében sikerült állagmegóvást végezni. A gyülekezet kis létszámú, és ingatlanjainak költséges a fenntartása. A közösség gyenge anyagi erejéből nem tudtak áldozni a régi és az új irattári anyagok korszerű tárolására, ezért pályázott, és nyert is azon a hivatal. Irattároló helyet készíttettünk: szekrényeket, irattartókat, irodai eszközöket szerzetünk be.”
Az egyházközség 1822-től napjainkig még meglévő iratainak rendezése, megőrzése a jelenben szolgálók, munkálkodók halaszthatatlan kötelességének érzi a lelkipásztor. „Noha az egyház elsősorban lelki közösségként éli meg küldetését a világban, ugyanakkor intézményként köteles annak működését biztosítani.
Megbecsülni a múlt örökségét, felmutatni a jelen megvalósításait, követendő példát hagyni a jövő nemzedéke számára – vallja Juhász Zoltán. – A pontos és hiteles, papíron történő dokumentálása egy közösség életének még a digitális világban is elengedhetetlen. A dokumentumok megőrzése, archiválása, tárolása szakszerű módon kell történjen.”
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!