Az RMDSZ szerint önkormányzati vállalatot kell megbízni az ivóvíz- és szennyvízszolgáltatás működtetésével
Fotó: Barabás Ákos
Egyelőre nem született döntés arról, hogy ki üzemelteti Székelyudvarhelyen az ivóvíz- és szennyvízhálózatot, miután a polgármesteri hivatal kénytelen szerződést bontani az Aqua Nova Hargita Kft-vel. Az önkormányzati képviselő-testület RMDSZ-frakciója szerint vagy közbeszerzési eljárást kell indítani az új szolgáltató kiválasztásáért, vagy tárgyalni kell a Harvíz Rt.-t üzemeltető fejlesztési társulással, de az Urbana Rt.-re is átruházható a feladat. A városvezetés megvizsgálja a felmerülő lehetőségeket, szerintük nem kell tartani attól, hogy megszűnik a vízszolgáltatás.
2017. november 14., 22:102017. november 14., 22:10
Tavaly novemberben jelent meg az a kormányrendelet, amely miatt a városházának szerződést kell bontania az Aqua Nova Hargita vízszolgáltatóval, hiszen
A szerződésbontás már folyamatban van.
A dokumentumban közölteket kedden sajtótájékoztatón ismertették a szövetségiek. Derzsi László önkormányzati képviselő úgy értékelte,
A dokumentum szerint ugyanakkor az sem teljesen világos, hogy a szerződésbontás után pontosan mekkora összeget kell kifizetni az Aqua Nova Hargitának a meg nem térült beruházások miatt. Ezt korábban nagyjából 23 millió lejre becsülték. A vizsgálat ködös eredménye miatt Derzsi úgy véli, hogy egy újabb tanulmány elkészítésére lenne szükség.
Az biztos, hogy a szerződést fel kell bontani – jelentette ki Derzsi László, hozzáfűzve, hogy az RMDSZ-frakció három megoldási lehetőséget lát a helyzet rendezésére. Az egyik, hogy
Ez azonban szerinte akár hazárdjátékká is válhat, hiszen előfordulhat, hogy egy olyan cég nyer a kiíráson, amely nem tudja ellátni a feladatot.
Egy másik lehetőség, hogy
Vannak ugyanis nagyobb európai uniós pályázatok, amelyekre csak regionális szolgáltatók jelentkezhetnek, így ezt a lehetőséget Székelyudvarhelyen is ki lehetne használni. A pályázati pénzekből lényeges fejlesztéseket végezhetnének az udvarhelyi szenny- és ivóvízrendszeren.
Nem világos, hogy szerződésbontás esetén mekkora összeget kell megtéríteni a jelenlegi szolgáltatónak a korábbi beruházások miatt
Fotó: Pál Árpád
– véli Derzsi. Egy utolsó lehetőség az volna, hogy
Derzsi László rámutatott, tudomásuk szerint jelenleg csak az új közbeszerzés kiírásának lehetőségét vizsgálja a hivatal, az RMDSZ-frakció azonban úgy véli, mindhárom opciót érdemes volna tüzetesen elemezni. Ők jelenleg jobbnak látják a másik két opciót. Kiemelte, frakciójuk partner a megoldás megtalálásában. Szerinte
Benedek Árpád Csaba, az RMDSZ frakcióvezetője kijelentette, akár az Urbana végezné a rendszer üzemeltetését, akár a Harvizet működtető ADI-ba lépne be a város, mindkét esetben szükség volna a jelenlegi szolgáltató szakembereire, hiszen most sem a szolgáltatás minőségével van a probléma, csupán törvényes megoldást kell találni a kialakult helyzetre.
Fotó: Pál Árpád
– cáfolta a szövetségiek kijelentéseit tegnap Gálfi Árpád polgármester. Lapunknak elmondta, a városlakók számára legelőnyösebb törvényes lehetőség kiválasztása a cél. Hosszú távon, fenntartható módon szeretnék biztosítani Székelyudvarhelyen a minőségi vízszolgáltatást. Orbán Árpád alpolgármester azt hangsúlyozta, hogy
Éppen ezért furcsállta a szövetségiek sajtótájékoztatóját, főleg azért, mert a megbeszéltek szerint egy órával később épp velük tartottak közös megbeszélést a témában.
Az alpolgármester hangsúlyozta, az elmúlt időszakban többször is egyeztetett a környékbeli települések vezetésével, de találkozót tervez a csíkszeredai Harvíz Rt. vezetőségével is. A polgármester és az alpolgármester is hangsúlyozta, hogy garantált a folyamatos vízszolgáltatás Székelyudvarhelyen.
Akár egy feladat elvégzéséről, akár ármódosításról legyen szó, sokkal gördülékenyebben működik a különböző szerződések megkötése, ha az önkormányzat tulajdonában van a szolgáltató – számolt be tapasztalatairól Szőke Domokos, Csíkszereda alpolgármestere. Mint mondta,
Megtudtuk ugyanakkor azt is, hogy a többségében Csíkszereda tulajdonában lévő Harvíz Rt. nyereséges. Bevételük egy része fejlesztési alapba kerül, amelyből a rendszert modernizálhatják, javítva a városlakóknak nyújtott szolgáltatás minőségét. Egy magáncég esetében nem ennyire egyértelmű a helyzet, hiszen a tulajdonos dönt arról, hogy mire költi a megtermelt profitot.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
Tüntetésre készülnek Parajdon, emiatt forgalomkorlátozás lesz szombaton délelőtt a településen.
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: az államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
szóljon hozzá!