Miss és Mister helyett úri hölgy és úrfi

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

A huszadik század első felében virágzó magyar filmek világába utazhattak hétfő délután a Bolyai Farkas Elméleti Líceum gólyabáljának résztvevői. A kor slágerei és filmjei köré szőtt történeteken keresztül mutatkozott be a nyolc „gólyapár”, akik közül a zsűri idén nem Miss és Mister Bolyait, hanem az iskola úri hölgyét és úrfiját választotta ki a Kultúrpalota nagytermében.

Hajnal Csilla (R)

2010. november 17., 11:462010. november 17., 11:46

2010. november 17., 19:502010. november 17., 19:50

Az idei gólyabál különlegességének számított az is, hogy interneten és sms-ben is lehetett szavazni a kilencedik osztályosokat képviselő 16 gólyára. A www.szféra.ro internetes portálon a tanulók már a rendezvény előtt kiválaszthatták a legnépszerűbb versenyzőt, sms-ben pedig a bál ideje alatt is voksolhattak kedvencükre. A tehetségkutató műsorokból ihletődve idén mentorokat is választhattak a fellépők, akik a felkészülésben és a bemutatkozó történetük alatt segédkeztek.

Amikor még magázták egymást

A gólyák közös táncával nyitották meg a három és fél órás rendezvényt, amellyel Kabos Gyula, Latabár Kálmán és Tolnay Klári világát idézték fel, amikor még magázták egymást a szerelmesek és minden csók halálos volt. A közönség bemutatkozó kisfilmeken keresztül ismerte meg a gólyákat, akik nem csak azt osztották meg a jelenlévőkkel, hogy melyik iskolából érkeztek a Bolyaiba, hanem ki-ki saját tehetségét is megcsillogtatta. Volt, aki tánctudásával, hangjával vagy éppen rappelő tehetségével igyekezett elnyerni a közönség és a zsűri szavazatát. Akadt olyan is, aki kétkerekű hajtány-mutatványait, hegedűjátékát vagy dobtechnikáját vette filmre. Legtöbbjük ismerkedés és tapasztalatszerzés céljából jelentkezett a megmérettetésre – derült ki a vetítésből. A zsűri kíváncsi volt a nyolc pár általános műveltségére is. Mikor volt a mohácsi vész? Ki volt az első magyar Nobel-díjas? Milyen számrendszert használ a számítógép? Többek között ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kellett válaszolniuk, de festmény, épület illetve zeneszám felismerő képességüket is próbára tették.

A Bolyai-szobrokra és a pszeudoszférára esküdtek

A rendezvény egyik fő mozzanata a gólyák eskütétele volt, amelyet a tanintézet tizenkettedikes tanulói állítottak össze számukra. Az összes Bolyai-szoborra és a pszeudoszférára esküdtek, hogy iskolájukat hűségesen szolgálják, elfogadják annak szabályzatát, tisztelik tanárjaikat, nevetnek a vicceiken, naponta legalább egyszer vásárolnak Doina néni büféjében, és mindennap lelkiismeretesen ki is fizetik a kávét, amit a végzős diákoknak vesznek, illetve ígérik, hogy a jogosítvány megszerzése után nem foglalják el a tanárok parkolóhelyét, nem nevetnek a tablóképeiken és minden félévben teljesítik a 9,5-ös átlagot.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei