A környezettudatosság erősítése a program újabb kiírásának célja
Fotó: Tamás Attila
Közel 700 ezer lejjel támogatja a civil szervezeteket környezetvédelmi programjaik lebonyolításában a MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány. A Zöldövezet Programot idén 14. alkalommal hirdették meg, a pályázatokat február 28-ig várják.
2019. január 29., 17:252019. január 29., 17:25
2019. január 29., 17:302019. január 29., 17:30
A gyermekek és a fiatalok környezetvédelmi projektekben való részvételét és a környezetvédelem iránti elkötelezettségüket kívánják elsősorban erősíteni a MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány tizennegyedik alkalommal meghirdetett Zöldövezet programja révén. Erre a projektre idén
A civil szerveztek február 28-ig küldhetik be környezetvédelmi témájú pályázataikat.
„Az utóbbi években egyre gyakrabban esik szó arról, hogy társadalmunk alapvető kötelessége az utánunk következő generációknak egy jobb világot, egy tisztább és egészségesebb környezetet örökségül hagyni. Ahhoz, hogy ez a folyamat sikeres legyen,
– mondta el Potozky László, a Polgár-Társ Alapítvány igazgatója. A programban újdonság, hogy
A díj értéke 10 ezer lej. További részletek a programról a zoldovezet.ro, a molromania.ro és a repf.ro weboldalakon találhatóak.
A 2018-as Zöldövezet díj nyertese a Városi zöldövezetek programrészben a Craiova-i ANYA Alapítvány, amely A Házikó a ligetben elnevezésű projektjét a Gyermekparadicsom Napköziotthon udvarán valósította meg. A Védett területek programrészben az első díjat a brassói ProPark Alapítvány az Emberek a természetért című projektjéért nyerte el. Tavaly összesen egyébként 47 pályázat kapott támogatást 645 ezer lej értékben.
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
szóljon hozzá!