Fotó: Kristó Róbert
Korodi Attila parlamenti képviselő március 16-án interpellációt intézett Vasile Blaga belügyminiszterhez a március 14-ei gyimesbükki eseményeket illetően. Előzmények: március 14-én a Bákó megyei Gyimesbükkön a helybéli magyar közösség is készült megemlékezni az 1848-as márciusi eseményekről, de a békés ünneplés lehetősége nem adatott meg nekik, mert már korán reggel öt rendőrautó, több csendőr, egy tűzoltóautó, valamint civilbe öltözött rendőrök lepték el a települést, és kérdezősködni kezdtek a Csángó Gyerekekért Alapítvány székhelyén tartandó esti ünnepséget illetően.
2010. március 16., 15:532010. március 16., 15:53
2010. március 16., 16:112010. március 16., 16:11
A képviselő ugyanakkor kiemelte: „noha a tűzoltóság az autó jelenlétét azzal magyarázta, hogy elővigyázatosak, nehogy tűzeset forduljon elő, ennek nem volt értelme, mivel már előzetesen megtagadták a terem fűtésének az engedélyezését. Végül a megemlékezést az esti mise végeztével a templomban tartották meg, minthogy a szervezők nem szerették volna fűtetlen terembe vinni az embereket. A civilbe öltözött rendőrök az esemény időtartama alatt végig fényképeztek, valamint hangfelvételeket készítettek. A 14-én történtekre az eddigiekben nem volt precedens. A gyimesbükki közösség a korábbi években is megemlékezett 1848 márciusáról, és nem zavarta meg őket sem a rendőrség, sem a csendőrség, sem a tűzoltóság. Miniszter úr, úgy vélem, közös érdekünk, hogy megtudjuk, ki hozta Bákó megyében a döntést, amelynek értelmében a rendőrök, a csendőrök és a tűzoltók kiszálltak március 14-én Gyimesbükkbe. Kérem, segítsen ennek kiderítésében. Ugyanakkor fontosnak tartom azt is, hogy a döntés oka is nyilvánosságra kerüljön, valamint az is, hogy miért használtak a rendőrök a szekuritátéhoz hasonló módszereket (fényképezés, hangfelvétel készítése, faggatózás)”.
Korodi Attila, Hargita megyei parlamenti képviselő írásban és szóban is várja a belügyminiszter válaszát.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!