Archív
Fotó: Veres Nándor
Jelentősen drágult a távfűtés lakossági ára Szentegyházán. A tavalyi árhoz képest csaknem duplájára nőtt, a 134 lejes gigakalóriánkénti költség helyett idén 265 lejre számíthatnak a település távfűtést használó lakói.
2017. szeptember 14., 22:212017. szeptember 14., 22:21
A drágulással kapcsolatban több panasz is érkezett lapunkhoz, ezért Molnár Tibor szentegyházi polgármestert kérdeztük a döntés okairól.
Több oka is van a drágításnak. 2011 óta nem volt áremelés a városban, azóta megnőtt az energiaforrások ára, leginkább a fűrészporé és a faőrleményeké, ráadásul ezeket beszerezni is nagyon nehéz – kezdett bele az okok taglalásába a polgármester, hozzáfűzve, hogy
A 2016-os évben annyira veszteségesen termeltek, hogy 600–700 ezer lejjel kellett kiegészítenie a költségeket az önkormányzatnak, különben ellehetetlenült volna a távfűtés. Ezt az összeget az infrastrukturális befektetésekre szánt pénzből kellett elvenni. A most következő fűtésszezonra viszont legfeljebb 200 ezer lejt tudnak szánni erre a célra, így elkerülhetetlen volt a drágítás, és
Nem voltak felkészülve a drágításra a Szentegyházán élők, kellemetlenül érintette a közösséget a döntés – tudtuk meg a településen érdeklődve. Az egyik megszólaló elmondta, reménykednek, hogy egy gigakalória-mérő felszerelésével tudnak majd spórolni. Ezeket az eszközöket saját pénzből kell megvásárolniuk.
A probléma az, hogy későn jelentették be a változást, így az embereknek nem maradt idejük arra, hogy átálljanak gázos vagy elektromos fűtésre. Sokan vannak, akik nem tudnak leválni a rendszerről, mert nincs pénzük, és rá vannak kényszerülve, hogy a távfűtési rendszeren maradjanak, ha télen nem akarnak megfagyni. Egy másik megkérdezett elmondta, ha lehetne csökkenteni a fűtés erősségét, akkor lehetne spórolni. Szerinte fokozatosan kellett volna emelnie az árakat a szentegyházi önkormányzatnak, nem egyszerre, és nem éppen a fűtési szezon küszöbén.
Azok közül, akik meghozták ezt a döntést, senki sem használja a szolgáltatást, így nem érinti őket.
– fűzte hozzá.
Kolumbán Zsolt
A Maros Megyei Természettudományi Múzeum november és december folyamán minden csütörtökön csillagászati estet szervez „Nézz az égre a múzeumból” címmel.
A csíkszéki fedett műjégpályák készen állnak arra, hogy megnyissák kapuikat a korcsolyázók előtt. Elsőként a csíkszeredai Molnár Lajos műjégpályán indul a közkorcsolyázás szombattól, majd hamarosan a Vákár Lajos műjégpályán és a karcfalvi műjégpályán is.
A szeretetteljes emlékezés lángjai világították be a temetők sötétjét péntek este. Mindenszentek napja alkalmából idén is sokan kilátogattak a temetőkbe elhunyt szeretteik sírjához, gyertyát gyújtani és emlékezni. Fotókon mutatjuk.
A Romániai Magyar Gazdák Egyesülete (RMGE) adománygyűjtést szervez egy gazdatársuk leégett fóliájának és melléképületeinek helyreállítása érdekében.
Őrizetbe vették azt a Maros megyei férfit, aki rendőröket próbált megvesztegetni.
Több óráig volt lezárva a forgalom, több, mint tíz kilométeres autósor alakult ki a Maros megyei Nagyernye községben, Sáromberkénél pénteken délután a súlyos baleset miatt. A rendőrség egyelőre nem közölte a baleset okait.
Több mint ötezer cég és egyéni vállalkozó jelentett fizetésképtelenséget az országban. Ez a mennyiség 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, az év első kilenc napjában. Akkor alig több mint 4500 esetet regisztráltak.
A Meseszó Egyesület mesemondói idén is bejárják az országot, és mesélnek kis és nagyobb közösségekben. Akik szeretnének gyerek- vagy felnőtt közösség számára mesét kérni, november 8-ig tehetik ezt meg.
Nyolcan sérültek meg, miután két gépjármű összeütközött péntek délután Sáromberkénél – tájékoztat a Maros tűzoltóság sajtóosztálya.
Több mint hatvan rendőr és csendőr részvételével tartottak összehangolt akciót Nyárádkarácson községben péntek reggel a közrend biztosítása érdekében.
szóljon hozzá!