A polgármesterek szerint nem indokolt a karanténzónák alkalmazása
Fotó: Erdély Bálint Előd
Karanténzóna létrehozását fontolgatja a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Bizottság Fenyéden és Madéfalván, ahol az utóbbi időszakban több koronavírusos beteget azonosítottak. Az érintett polgármesterek szerint nincs szükség erre az intézkedésre, ugyanakkor az óvintézkedések betartására intik a lakókat.
2020. október 08., 08:562020. október 08., 08:56
Hamarosan döntés születik arról, hogy karanténba kerüljön-e Fenyéd egy része, illetve Madéfalva – tudtuk meg Borboly Csabától, Hargita Megye Tanácsának elnökétől, aki egyúttal a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Bizottság alelnöki teendőit is ellátja.
A döntés előtt telefonon értük el Csibi József hamarosan leköszönő madéfalvi polgármestert, aki
Persze erről még tárgyalni fog csütörtökön a helyi katasztrófavédelmi bizottság, ugyanakkor végleges döntést a megyei testület hozhat az ügyben. A tisztségviselő arra is kitért, hogy az említett gyűlésen az iskola újranyitásának lehetősége is napirenden lesz, hiszen tudomása szerint a tanárok között nincsen fertőzött. Éppen ezért a sárga forgatókönyvet alkalmazva, jövő héttől váltásokban visszatérhetnének a diákok a tanintézetbe. Persze mindehhez elengedhetetlen, hogy ne növekedjen a fertőzöttek száma.
„A karantén alkalmazása semmiképp sem indokolt” – hangsúlyozta. Csibi ugyanakkor az óvintézkedések betartására kérte a lakókat és arra, hogy inkább maradjanak otthon, akik nem érzik jól magukat, hiszen ezáltal is segítik a közösséget.
Bokor Botond, Fenyéd polgármestere közölte, hogy a községközpontban egy jól elhatárolható falurészen 5–6 személynél mutatták ki az új típusú koronavírust, ám a betegek jó része kórházban van. Szerdán személyesen találkozott a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség vezetőjével, és abban maradtak, hogy csak akkor válik indokolttá a korábbi szükségállapothoz hasonló szabályokon alapuló karanténzóna alkalmazása, ha tovább növekszik a megbetegedések száma.
Marosvásárhelyen 1948-ban államosították a római katolikus gimnázium épületét, megszüntetve ezzel az iskolát. Húsz évvel ezelőtt újraindult a római katolikus felekezeti oktatás, erre emlékeztek kedden a Keresztelő Szent János-templomban.
Egyszerűsített feltételek teljesítésével kaphatnak élelmiszer-biztonsági engedélyt a jövőben azok az őstermelők, akik feldolgozott formában értékesítenék zöldségeiket, gyümölcseiket. Az ilyen kistermelők számára új kategóriát hoz létre a szakhatóság.
Igazgató nélkül maradt a székelyudvarhelyi Hargita Business Center (HBC), miután „főnökét”, Szakács-Paál Istvánt polgármesterré választották. Szerdán kiderült, hogy fél évig Berkeczi Zsolt vezeti az intézményt.
Nagy kiterjedésű avartűzhöz riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda délután. A lángok egy, az Apold község melletti erdőben csaptak fel.
Felfüggeszthetik a Kovászna és Hargita megyei környezetvédelmi ügynökségek által kibocsátott medvekilövési engedélyeket, miután egy környezetvédelemmel foglalkozó brassói civilszervezet törvényszéken támadta meg ezeket. Döntés november 13-án várható.
Áramkimaradás teszi nehézzé az életet Csíkszereda nagy részén szerda délután. Bíró Árpádot, a DEER áramszolgáltató igazgatóját kérdeztük az okokról.
Székelyudvarhelyen is bemutatják a Hun utódok című, hun-mongol-magyar rokonságot és történelmi múltat feltáró dokumentumfilmet, amely körüljárja a közös eredet kérdését, illetve arra is választ kaphatunk, mi köti össze a székelyeket a mongolokkal.
Az egészségügyi miniszter szerdán közölte, hogy elkészült azoknak a gyógyszereknek a listája, amelyek befolyásolhatják az autóvezetési képességet.
További három évre igényelhető nagycsaládos kártyát hirdetett meg Csíkszereda önkormányzata. A kártyát számos intézményben lehet használni, melyeket egy egységes matrica fog jelölni.
Az úgynevezett Respiratorikus Szinciciális Vírus (RSV) veszélyeire figyelmeztetett szerdai közleményében a Román Pneumológiai Társaság.
2 hozzászólás