
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata
Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a Kónya Ádám Művelődési Ház különleges újdonsággal készül a téli ünnepekre: első alkalommal állítanak körhintát a város főterén.
2024. november 25., 15:472024. november 25., 15:47
2024. november 25., 15:482024. november 25., 15:48
A Merry-go-round típusú körhinta a kormányhivatal és a megyeháza előtti téren kap helyet, és a 2024. december 1. – 2025. január 4. közötti időszakban fog működni. A kilenc méter átmérőjű, 32 fő befogadására képes körhintával elsősorban a kisgyerekeknek lehet örömet szerezni, többféle figurára lehet felülni: mozgó lovacskákra, egzotikus állatokra, valamint forgó csészékbe.
A körhinta működési programja a következő:
december 1.: 16:00–19:00 között
december 2–13.: 14:00–20:00 között
december 14. – január 4.: 11:00–20:00 között
Az állami szabadnapokon, azaz december 24-én, 25-én, 31-én, valamint január 1-jén a körhinta zárva tart. Egy 3 perces körhintázás 5 lejbe kerül.
Figyelembe véve a Sepsiszentgyörgyön megrendezendő jégkorong-világbajnokság előkészületeit, az önkormányzat idén nem állíttatja fel a főtéren a mobil korcsolyapályát. Karácsony után azonban megnyitják a nagyközönség előtt a Sepsi Arénában kialakított jégpályát, amelyet a jövő év májusában esedékes versenyre készítettek elő.
A korcsolyázás szerelmesei addig is használhatják a Sepsi Aréna melletti fedett korcsolyapályát, amely péntekenként 19:00–21:00 között, szombaton és vasárnap pedig 11:00–13:00, valamint 19:00–21:00 között tart nyitva.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
szóljon hozzá!