
Képünk illusztráció
Fotó: Pexels.com
Az egészségügyi miniszter szerdán közölte, hogy elkészült azoknak a gyógyszereknek a listája, amelyek befolyásolhatják az autóvezetési képességet.
2024. november 06., 16:422024. november 06., 16:42
Alexandru Rafila a Szociáldemokrata Párt (PSD) székházában válaszolt az újságírók kérdéseire, akik arra voltak kíváncsiak, mikor hozzák nyilvánosságra a járművezetési képességet befolyásoló gyógyszerek listáját – adja hírül az Agerpres.
A miniszter azt felelte, a lista elkészült, de kibővíthető. Azt is elmondta, hogy nem azoknak a készítményeknek a listájáról van szó, amelyek fals pozitív eredményt idézhetnek elő a drogteszteken.
– mondta Rafila.
Hozzátette, a listán szereplő anyagok sem befolyásolják az autóvezetésre való alkalmasságot, ha csak kis mennyiségben kerülnek a szervezetbe. Azt is elmondta,
A járművezetési képességet befolyásoló szerek listáját a pszichiátriai és neurológiai szakbizottságok állították össze, majd az országos gyógyszerügynökség azonosította azokat a készítményeket, amelyekben ezek előfordulnak – magyarázta Rafila.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
szóljon hozzá!