A ruházati kellékek mellett az elektronikai és háztartási cikkek is toplistás ajándéknak számítanak
Fotó: Gecse Noémi
Noha karácsonykor a legfontosabb a családdal együtt töltött idő volna, azért költekezésről, ajándékvásárlásról is szól az ünnep és a téli szünidő. A Ferratum Group karácsonyra vonatkozó felméréséből kiderül, hogy ruhaneműt vásárolunk leginkább ajándékba, de hajlandók vagyunk téli vakációra is költeni, jövedelmünkhöz mérten nem is keveset.
2018. december 15., 14:002018. december 15., 14:00
A Ferratum Group által készített felmérés immár kilencedik alkalommal elemzi a fogyasztói terveket, vásárlási szokásokat. A Karácsonyi barométer elnevezésű tanulmány idén 19 ország 23 ezer háztartását vizsgálta, és ezekből igyekezett levonni általános, illetve egyedi jellemzőket a téli ünnepekkel kapcsolatosan.
A decemberi hónap a karácsonnyal, a szilveszterrel mindig nagy anyagi áldozattal jár, a felmérés eredményei azt mutatják, hogy a megkérdezettek 21 százaléka idén többet tervez költeni karácsonyra, mint tavaly, míg 43 százaléka az előző év költekezési szintjét szeretné tartani. Úgy tűnik, a romániai lakosok nagyvonalúbbak a téli ünnepek tekintetében, a megkérdezettek 40 százaléka szánja az ünnepkörre a múlt évivel megegyező összeget, míg 34 százalék hajlandó 100–200 euróval több pénzt áldozni, mint tavaly. Az ajándékok, az ünnepi asztal kellékei mellett sokan hosszabb-rövidebb üdülést is beiktatnak a karácsonyi szünidőbe,
jövedelmüknek átlagosan mintegy 29 százalékát.
A felmérés arra is kitért, hogy mit gondolnak az emberek a karácsonyról és milyen terveik, elvárásaik vannak a következő évre nézve. A romániaiak nagy része, 60 százaléka úgy véli, hogy az ünnepben a legfontosabb a családdal együtt töltött idő, 26 százalékuk a karácsonyi szellemet szeretné élvezni, míg
Ajándékvásárlás tekintetében a 19 ország többségében a ruházatot részesítik előnyben, az összes megkérdezett 16 százaléka valamilyen ruhaneműt tesz majd be a fa alá, toplistás ajándék még a játék, valamint az édesség is, játékra a megkérdezettek 10 százaléka biztosan költ, édességre pedig mintegy 9 százalék.
A romániai ajándékvásárlási preferenciák hasonlítanak az átlaghoz: valamivel még hangsúlyosabb ajándék a ruházat, a hazaiak 19 százaléka csempész ruhaneműt a fa alá, de úgy tűnik, édesszájúbbak is vagyunk, ugyanis 18 százalékunk édességeket, finomságokat is biztosan vásárol ajándékba.
Kedveltek a játékok is, a romániaiak 11 százaléka vásárol játékot, emellett a megkérdezettek 8 százaléka elektronikus termékeket, 7 százaléka pedig háztartási eszközöket is ajándékoz. Minderre átlagosan 269 eurót, vagyis mintegy 1250 lejt szán egy romániai háztartás.
Az újévi tervek, elvárások tekintetében a romániaiak 32 százaléka jegyezte meg, hogy több időt szeretne eltölteni szeretteivel, 27 százalékuk lakásfelújítást tervez, 25 százalék utazni szeretne többet a 2019-es évben. A válaszadók 15 százaléka pedig egy aktívabb életről álmodik a jövő évre nézve.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!