Fotó: Bodnár Arthur
Néhány olvasónk érdeklődött, hogy mi az eljárás a régi és alkalomadtán használhatatlan autók forgalomból való kiíratása esetében, amennyiben nincs lehetőség új autót vásárolni a roncsautó-programmal. Több módszer is adott, viszont a lestrapált autókért alig várhatunk néhány lejt cserébe – tudtuk meg Csula Csabától, a Demaco Kft. ügyvezető igazgatójától.
2010. július 13., 17:112010. július 13., 17:11
2010. július 13., 17:272010. július 13., 17:27
„Több változat is létezik. A tulajdonos igényelhet a helyi tanácstól egy olyan igazolást, amelyen feltüntetik, hogy van hely a jármű tárolásához, azaz nem közterületen áll. Eszerint elkészítik az okmányokat, majd az autót kivonják a forgalomból. Ez csak egy ideiglenes törlés. Vannak, akik régi járműveiket exportálják, ebben az esetben is azonnal kiírják a forgalomból” – magyarázta Csula.
Le is adhatják egy bontóba az autót, de azért már pénzt nem fognak kapni. Miután leadták a járművet, megkapják a törlést igazoló iratokat. Ebben az esetben a tulajdonosnak (akinek a neve szerepel a törzskönyvben) a helyszínen kell lennie, vagy ki kell állítania egy közjegyző által hitelesített felhatalmazást.
Az igazgató azt is elmagyarázta, hogy a régi Daciák alkatrészei iránt is nagyon visszaesett a kereslet. Azokat csak kilóra veszik már meg: ezért a tulajdonosok legfeljebb 100–120 lejt kaphatnak.
„Csakis abban az esetben juthatnak nagyobb pénzösszeghez, ha az állam által finanszírozott roncsautó-programhoz folyamodnak” – fejezte be Csula.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
Elkezdi a régi aszfalt felmarását a kivitelező kedden délben a Tamási Áron utcában, a művelődési ház és a körforgalom közötti szakaszon – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) tagjai hétfői ülésükön a parajdi sóbánya jövőjének két lehetséges forgatókönyvét vizsgálták meg – számolt be az elnöki hivatal.
A tervezettnél lassabban haladnak a Korond-patak ideiglenes eltereléséhez szükséges csövek összehegesztésével és felszerelésével a parajdi sóbányánál, így tíz-tizennégy napos késéssel kell számolni a munkálatok július 1-jére ígért befejezéséhez képest.
szóljon hozzá!