Több ingatlant próbál megszerezni a sepsiszentgyörgyi önkormányzat. A testület rendkívüli ülésen határozatokat fogadott el, amelyekben jelzi, hogy igényt tart az egykori Román Nemzeti Bank székházára, a cigarettagyár épületére és a jelenleg postának otthont adó, egykori Hungária szálló műemléképületére.
2012. április 25., 20:292012. április 25., 20:29
2012. április 25., 20:302012. április 25., 20:30
Az állami vagyonkezelő hatóság tulajdonában levő egykori banképület használati jogáért már évek óta perel az ortodox egyház és Kovászna Megye Tanácsa, mert azt a Năstase-kabinet egyszer a megyének adományozta, ám a 2004-es választások utáni ügyvivő kormány az épületrészt visszavette, s az ortodox egyháznak adta, ezt a határozatot is visszavonta a Tăriceanu-kormány, ám időközben az ortodox egyház már telekkönyveztette az ingatlant. Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester szerint nem lenne méltányos a többi történelmi egyházzal szemben, ha a kommunizmusban épült bankszékházat megkapnák az ortodoxok, az épület a városé kellene legyen.
A jelenlegi városháza a XIX. század végén épült, már nem felel meg teljes mértékben a céljának, ezért a polgármesteri hivatal irodáinak egy részét átköltöztetnék a jelenleg üresen álló banképületbe és ezt Kovászna Megye Tanácsa is támogatja, szögezte le a polgármester.
Ugyanakkor a város igényt tart a tavaly bezárt cigarettagyár műemléképületére is, ebben a patinás ingatlanban művelődési és vállalkozói központot hozna létre. Antal Árpád szerint, ideális esetben ingyen megkapják az épületet, ám ha azt áruba bocsátják, az önkormányzat élni fog elővásárlási jogával. György Ervin prefektus még az elmúlt évben átiratban hozta a pénzügyi és az ipari minisztérium tudomására, hogy ha az ingatlan kalapács alá kerül, Sepsiszentgyörgy városa igényt tart rá.
A sepsiszentgyörgyi ipar pillérének számító 113 éves cigarettagyár működési engedélyét két évvel ezelőtt vonták vissza, nyolcvan alkalmazott egy évvel ezelőtt maradt az utcán, a korábbi többségi tulajdonost 40 millió eurós adócsalással vádolták meg, jelenleg a gyár senkiföldje, az adóhivatal lepecsételtette. Ugyanakkor, amint arról beszámoltunk az önkormányzat arról is döntött, hogy igényt tart a postahivatalnak otthont adó Hungária szálló épületére, zajlanak a tárgyalások a távközlési minisztérium és a posta képviselőivel. A műemlék épületre azért van szüksége az önkormányzatnak, mert a városfejlesztési terv szerint megnyitják és felújítják a város jelenleg kihasználatlan belső magját.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!