A kormány cserben hagyja, mi támogatjuk az otthoni beteggondozást – jelentette be Tamás Sándor. Kovászna Megye Tanácsának elnöke kifejtette, megduplázzák a szociális pályázati alapot, az eddigi 400 ezer lej helyett 800 ezret különítenek el erre a célra, hogy a Diakónia és a Caritas folytatni tudják az otthoni betegápolást.
2017. február 15., 17:462017. február 15., 17:46
A szociális szolgáltatásokat végző civil szervezetek a megyei költségvetés elfogadása után nyújthatják be pályázatukat. „A kormány cserben hagyta a Diakónia Keresztyén Alapítványt és a Gyulafehérvári Caritast, a megyei önkormányzat ezért most is átvállal olyan feladatokat az államtól, amelyeket országosan is kellene finanszírozni. Fontos számunkra, hogy Háromszéken az idősek és a hátrányos helyzetűek a megfelelő ellátásban részesüljenek, éppen ezért kiemelten támogatjuk a szociális ellátásban résztvevő civil szervezetek tevékenységét”— fogalmazott Tamás Sándor.
Makkai Péter, a Diakónia Keresztyén Alapítvány – Írisz Ház igazgatója elmondta, a Háromszéken működő Diakónia teljes költségvetésének közel felét jelenti a most megvont állami támogatás. Az elmúlt években Háromszéken több mint 80 településen mintegy 1300 személyhez jutottak el rendszeresen a két szervezet munkatársai. A két szociális alapítvány székelyföldi szervezetei annak ellenére is folytatják tevékenységüket, hogy a munkaügyi minisztérium évről évre kevesebb állami támogatást nyújt számukra.
Mint ismeretes Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter rendelettel 40 százalékkal csökkentette januárhoz képest a szociális szolgáltatásokat nyújtó civil szervezetek finanszírozására szánt februári összegeket, a hiányzó pénzt többnyire az otthoni beteggondozást ellátó szervezetektől vették el. Az ügyben az RMDSZ interpellálta a minisztert.
Svéd krimik helyett inkább kortárs erdélyi magyar irodalmat olvassanak a diákok – elsősorban ez lenne a célja a kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtár szervezésében zajló, kedden kezdődő rendezvénysorozatnak.
Nyilvános árverésre bocsátja Kézdivásárhely önkormányzata a lakóövezethez tartozó, szabadon maradt parkolóhelyeket – tájékoztatnak a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sokan igyekeztek székely zászlókkal vasárnap este Sepsiszentgyörgyön a városszéli Orotvány irányába, ahol már állt az őrtűznek felállított máglya. Mindez a jelen- és távollévők székelyföldi autonómiaigényét nyomatékosította.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
szóljon hozzá!