Fotó: Nagy D. István
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat idén is meghirdette a pályázatot a végzős egyetemisták, mesteri hallgatók és doktoranduszok számára, a támogatásra azok pályázhattak, akik Sepsiszentgyörgyhöz kapcsolódó vagy ott hasznosítható kutatásból írják államvizsga, mesteri vagy doktori dolgozatukat.
2017. február 12., 23:192017. február 12., 23:19
2017. február 13., 11:552017. február 13., 11:55
A január 30-ai határidőig 19 pályázat érkezett, eredményt pénteken hirdettek, és 13 végzős kapja meg az ösztöndíjat. Öt igénylőt azért utasítottak vissza, mert nem mellékelt minden dokumentumot, egy pályázó pedig azért nem kapta meg a támogatást, mert nem utolsó éves.
A nyertesek kutatási témája között van többek között a Kovászna megyei prefektus és prefektúra sajtóban megjelent képes anyagai 2012–2016 között. Vizsgálják még az őrkői roma közösség helyzetét, az egyik végzős pedig elkészíti a Bodok szálloda rehabilitációs tervét, innovációs és turisztikai központot álmodva a jelenlegi épület helyére. Egy másik dolgozat a sepsiszentgyörgyi agrármérnöki szak kommunikációs kampányterve lesz fogyasztói attitűdkutatásra alapozva. Egyik ösztöndíjas az erdélyi múzeumok jelenlétét vizsgálja az online térben, ezen belül az árkosi tájmúzeum Facebook-kommunikációját.
A bukaresti közigazgatási egyetem végzőse pedig sepsiszentgyörgyi élettörténeteken keresztül mutatja be a nemzetiség szerepét az egyén életében. Az ösztöndíjasok az év végén tanácsülésen kell majd bemutassák a dolgozatukat. Az önkormányzat évente legtöbb 25 végzős hallgatót támogat, a program összköltségvetése 100 ezer lej, az egyetemisták négy hónapig havi 300 lejt, a mesterit végzők havi 500 lejt, míg a doktoranduszok 1000 lejt kapnak. Tavaly tíz ösztöndíjas volt.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
szóljon hozzá!