Nem várta ölbe tett kézzel a rendőröket a gyanúsított. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Huszonnégy órára őrizetbe vették azt a húszéves fiatalt, aki szombat este nem állt meg a rendőrségi ellenőrzésre Szászrégenben, és akinek autójára pisztollyal is lőttek a rendőrök. A gyanúsított viszont még az elfogás előtt hozzámatatott az autóhoz.
2019. február 12., 10:272019. február 12., 10:27
2019. február 14., 11:032019. február 14., 11:03
A szászrégeni ügyész hétfőn délután döntött arról, hogy a Ratosnya községi fiatalt egy napra őrizetbe veszik, és ezalatt döntenek arról, hogy előzetes letartoztatásba helyezik, vagy szabadlábon védekezhet a ellene felhozott váddal szemben.
Életveszélyesen megsérült, jelenleg kómában van az a nő, akit pénteken véletlenül meglőtt egy rendőr a Maros megyei Magyarón. A hatóságiak egy nagy sebességgel menekülő járművet akartak megállásra kényszeríteni a lőfegyverrel. Jelenleg vizsgálják a történtek körülményeit.
Mint arról beszámoltunk, szombaton Szászrégenben a rendőrök észrevették, hogy egy gépkocsinak nem működnek a hátsó lámpái, és meg akarták állítani a járművet, ám a sofőr továbbhajtott. A rendőrök követték, és közben értesítették marosvécsi kollégáikat, hogy irányukba halad a személygépkocsi. A marosvécsi rendőrök a szomszédos községben, Magyarón akarták megállítani a járművet, sikertelenül. A fiatal nagy sebességgel hajtott el a rendőrök mellett, aztán egyikük rálőtt a menekülő autóra. Hat lövés dördült el, az egyik golyó azonban visszapattant, és egy hazafelé tartó járókelő nyakába fúródott. Az asszonyt kórházba vitték, megoperálták, állapota jelenleg is súlyos.
A rendőrök később azonosították a húszéves fiatalt, aki közben
Kiderült, hogy két éve van gépjárművezetői jogosítványa, és tavaly már megbüntették gyorshajtás miatt. Az ellene felhozott vád: hatósági közeg ellen elkövetett sértés.
Közben a szászrégeni ügyészség vizsgálatot indított gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés ügyében is, ez a vizsgálatot azonban in rem folytatják, ami azt jelenti, hogy nincs gyanúsított.
A szolgálati fegyverét használó Marosvécsen szolgáló rendőrről kiderült, hogy
1993 óta dolgozik a rendőrségen. A marosvécsi rendőrt a szakszervezet által biztosított ügyvéd védi, aki többek között kérte, hogy vizsgálják meg a Carpați típusú fegyver állapotát is.
Vizsgálatot rendeltek el a Maros Megyei Mentőszolgálatnál, ahol egy orvost azzal gyanúsítanak, hogy nem volt hajlandó elmenni egy sürgősségi esethez, mert lejárt a munkaideje. Az idős páciens végül megfulladt és meghalt.
Megváltoztak a fogyasztói szokások, nem úgy fogy a krumpli, ahogy azt a termelők szeretnék, de alkalmazkodnak az új körülményekhez. Gyengébb a tavalyinál az idei burgonyatermés Hargita megyében, de a minősége legalább jó.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
3 hozzászólás