Teljes egyetértésben, egyöntetűen szavazták meg a javaslattervezeteket a frakciók
Fotó: Erdély Bálint Előd
Minden előterjesztett javaslattervezetet egyöntetűen megszavazott a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület a péntekre összehívott soron kívüli ülésén: Gálfi Árpád polgármester fogja képviselni a várost a Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület igazgatótanácsában, és szavazhat egy, a várost érintő 23 millió eurós értéket meghaladó beruházás ügyében.
2019. november 22., 14:092019. november 22., 14:09
Két javaslattervezet miatt tartott soron kívüli ülést Székelyudvarhely önkormányzati képviselő-testülete pénteken. Mindkét napirendi pont az ivó- és szennyvízrendszer működtetésével kapcsolatos tervezet volt. A testület felhatalmazására volt szükség ahhoz, hogy a városnak képviselője legyen a regionális vízszolgáltatót működtető Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület igazgatótanácsában, továbbá szavazhasson egy, a várost is érintő beruházás megvalósíthatósági tanulmányának az elfogadásáról.
A soron kívüli ülés összehívására azért volt szükség, mert
Ölvedi Zsolt, az MPP-EMNP frakció képviselője – „az utókor számára” – nyílt, név szerinti szavazást kért mindkét javaslat esetében, amit néhány perces törvényértelmezési megbeszélés után meg is tartott a testület.
Elsőként arról döntöttek, hogy felhatalmazást adnak Gálfi Árpád polgármesternek arra, hogy a Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület november 26-án tartandó közgyűlésén egy megvalósíthatósági tanulmány elfogadásáról szavazzon. A jelenlévő tizenöt képviselő egyöntetűen megszavazta a javaslatot.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Gálfi Árpád az ügy jelentőségéről elmondta,
ezért kéri a képviselők támogatását. Az említett összegből egyébként a székelyudvarhelyi ivóvíz- és szennyvízrendszer vezetékeit cserélnék ki, illetve bővítenék is a hálózatot.
A második határozattervezet-javaslat tárgya Gálfi Árpád megbízása volt a város képviseletére a Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület igazgatótanácsában. A helyet egy csíkszeredai igazgatótanácsi tag visszalépésével biztosítják Székelyudvarhelynek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Venczel Attila jegyző a tervezet felvezetésében elmondta, az előző napi szakbizottsági ülésen felmerült a kérdés, hogy Székelyudvarhelynek miért csak egy képviselője lesz, miközben Csíkszeredának kettő. Nem várható el, hogy a belépés után azonnal két helyet biztosítsanak Székelyudvarhely számára a Csíkszeredában alapított egyesületben – folytatta –, de a polgármester ígéretet tett arra, hogy
A tervezetet szavazásra bocsátotta Benedek Árpád Csaba ülésvezető és azt is egyöntetűen megszavazták az ülésen jelen lévő önkormányzati képviselők.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!