Fotó: Kocsis B. János
Élt a lehetőséggel Tamás Sándor, hogy törvénymódosítás alapján a közrendészeti hatóság tagja lehet. Elmondása szerint a hatóság ülésein szeretne az állami rendőrségnek olyan ügyekről kérdéseket feltenni, melyeket az utóbbi években „elhallgattak vagy mellékvágányra tereltek”.
2019. szeptember 02., 20:302019. szeptember 02., 20:30
2019. szeptember 02., 22:142019. szeptember 02., 22:14
A hétfői sajtótájékoztatón Kovászna Megye Tanácsának elnöke emlékeztetett, hogy a legutóbbi ülésén a testület egyöntetűen támogatta, hogy a Kovászna Megyei Közrendészeti Hatóság (ATOP) tagja lehessen. Hozzátette,
Például öt évvel ezelőtt ismeretlen tettesek felhasították a prefektúra épülete előtt azt a román zászlót, amellyel a kék-arany SIC feliratú táblát takarták el a román hatóságok. Az akkori prefektus, Codrin Munteanu azt állította, a rongálásnak Antal Árpád és Tamás Sándor a morális elkövetője, ám a rendőrség öt év alatt sem azonosította a tettest.
Aztán 2015-ben a prefektus és a rendőrség azt állította, hogy az ismeretlen román katona sepsiszentgyörgyi emlékművénél a nagy méretű román zászlót ismeretlenek székely zászlóra cserélték, ám ezt sem a lakosság nem látta, sem felvétel nem készült, a rendőrség ezt az ügyet sem zárta le. Tavaly az Európa Tanács bálványosi fórumán Dan Tanasă keltett botrányt, megvádolva a szervezőket, hogy ellopták a könyveit. Ez az ügy még mindig nyomozati szakaszban van, Tamás Sándor szerint „vegzálják” a megyei önkormányzat alkalmazottait. „A közrendészeti hatóság munkája éppen arról szól, hogy a rendőrség és a lakosság közeledését támogassa. Várom a lakosság részéről is a felmerülő kényes ügyeket.
– mondta a tanácselnök.
Szó esett arról is, hogy Kovászna Megye Tanácsa 10 ezer lejt különített el saját költségvetéséből, hogy 12 testkamerát (BodyCam) vásároljon a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közrendészeti feladatokat ellátó alkalmazottainak. Ezeket az egyenruhákra teszik fel, és rögzítik a rendőrök tevékenységét. A program kísérleti jellegű, ha beválik, újabb kamerákat vásárolnak. Tamás Sándor elmondta,
„Ki szeretnénk próbálni ezt a módszert, hiszen fontos az állampolgárok biztonsága, a rendőrök viszonyulása, egy vita tisztességes eldöntése, a megelőzés, a szabálysértések pontos felderítése” – részletezte a tanácselnök. A kamerákat átadják a rendőrségnek, ők működtetik, az anyagok vita esetén a bíróságon is bemutathatók.
Veréb a fecskefészekben (Úzvölgye 1916–2022) címmel készült dokumentumfilm az úzvölgyi katonatemetőnél történt rég- és közelmúltbeli eseményekről. Novák Lajos és Szabó Imre alkotását most a Médiatáron lehet megnézni.
A brassói Cenk-felvonó és Panoráma étterem felújítási, átépítési munkálatai a végéhez közelednek, várhatóan a nyár folyamán nyitják meg a turisták előtt.
Számos kihágást tapasztaltak a Hargita megyei közlekedési rendőrök a Truck & Bus elnevezésű közúti ellenőrzési akció során május 5. és 11. között.
Zacher Gábor toxikológus szerint a dizájnerdrogok, különösen a „herbálként” ismert szintetikus marihuánaszármazékok rendkívül veszélyesek – hatásuk kiszámíthatatlan, és a kábítószeres halálozások feléért felelősek.
Leverték és összetörték az úzvölgyi katonatemető külső falára rögzített egyik tájékoztató táblát, ennek darabjait kedden találták meg. A Hargita megyei tanács és Csíkszentmárton önkormányzata a rongálás miatt büntetőfeljelentést tettek a rendőrségen.
Erdélyi előadás-sorozatot tart május 20-22 között, Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár.
Színes programokkal, koncertekkel, kiállítással, főzőversennyel és kincskereső játékkal is várja a közönséget május 30. és június 1. között Torockón a Duna Napok programsorozata.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
szóljon hozzá!