Látványos, mégis intim jelenteket ígérnek a közönségnek
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Miro Gavran Fagyi című művét viszi színpadra a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor színház, méghozzá Barabás Árpád rendezésében. A műben egy anya és lánya közötti vívódó kapcsolatba tekinthet be a közönség.
2019. szeptember 30., 17:152019. szeptember 30., 17:15
Az idei évad harmadik bemutatóját lehet hamarosan megtekinteni a Tomcsa Sándor Színházban, amelyet Barabás Árpád rendezett – fejtette ki Nagy Pál igazgató. A Fagyi című műről maga a rendező beszélt, aki elmondta, egy anya és lánya lassan vívódó kapcsolatáról szól. „Ez az egyik legérzékenyebb előadás, amit én készítettem el” – jelentette ki.
Rámutatott,
Persze a látványra és a zenére is nagy hangsúlyt fektettek. „Remélhetőleg minden szülő és gyerek is megtalálja a rá vonatkozó részeket. Azt szeretnénk, ha minden néző haza vinne egy darabot magának a műből” – fogalmazott. Az anya szerepében Bekő Fóri Zenkő, a lányéban pedig Kőmíves Boróka lesz. A díszletért Szűcs-Olcsváry Gellért, a jelmezekért Gábor Zsófia, a zenéért pedig Pál Attila és Pásztor Márk felel. Dramaturg Deák Katalin.
Aki megtalál egyet, az ingyenes, Anya-lánya elnevezésű fagyira lesz jogosult a Manó fagyizóban. A sajtótájékoztatón arra is kitértek, hogy elkeltek már a jegyek a darab október 2-i bemutatójára, így csak az október 10-én este hét órától tartandó előadásra lehet még helyeket foglalni a színháznál.
Ha a vakációs időszakra is levonják a tanügyi bérekből a társadalombiztosítási hozzájárulásokat, akkor a vakáció idejére is jár az oktatásban dolgozóknak az ételjegy – erre hivatkozva indított sikeres pereket az állam ellen a tanügyi szakszervezet.
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
szóljon hozzá!