Fotó: Deme Tamás
Idén sem marad el Kézdivásárhely egyik legnagyszerűbb civil kezdeményezése, amely Újévi meleg étel néven épült be a köztudatba, és a kézdivásárhelyi Héjja Tamás nevéhez fűződik. A kezdeményező Angliában él, de erre az alkalomra mindig hazautazik.
2023. január 05., 15:432023. január 05., 15:43
2023. január 05., 16:292023. január 05., 16:29
Két év kihagyás után az idei megmozdulás lesz a hetedik, és ez alkalommal is a céhes város főterén bonyolítják le, a Gábor Áron-szobor előtti téren. Az időpont is megszokott: az új esztendő első szombatján, ezúttal január 7-én 15 órától. Héjja Tamás szerint ennek az eseménynek
„Mindig megkérdik, hogy mi a célja, és a legegyszerűbben válaszolva: ki kell jönni a térre, egyet enni, inni, és beszélgetni. Csak ennyi. Nekem ez egy töltekezés, nyitás az új évre. Nem szeretem, ha arra helyezik a hangsúlyt, hogy rászorulókat, meg szegényeket várunk, akiknek alamizsnát adunk.
Nem erről szól ez az egész, hanem a közösségről, a törődésről” – fogalmazta meg Tamás, külön hangsúlyozva, hogy mindenkit szeretettel várnak, senki nem marad étel, ital nélkül. Szeretné, ha a város megmozdulna, ha találkoznának a jó emberek, hisz ezt az egészet azért szervezi, hogy
Az idei meleg étel elkészítése a Kati Konyha szakácsait dicséri, akik az időszak jellegzetes ételét, a lencseleves készítik el, kolbásszal. A felszolgálásban pedig a kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület önkéntesei segítenek. 2019-ben tökmagkrémleves volt a menü, tepertős pogácsáival, az étel mellé gyömbéres–mézeskalács szíveket osztogattak.
Idén nem számolják a porciókat, mert nem kell tartsanak az élelempazarlástól, hiszen a Kati Konyha mindenről gondoskodik. Miután mindenkinek jutott a felszolgált ételből, bárki repetázhat, illetve kérhet elvitelre is, emellett a megmaradó mennyiséget szétosztják a rászorulók között. Az első érkezőknek jutalom is jár, akik már kezdésre ott lesznek, emléklapot kapnak ajándékba Vetró-Bodoni Barnabástól, valamint Handra Hunor is meglepetéssel készül.
A főtéri autós forgalmat korlátozzák erre az időszakra, hogy a résztvevők biztonságos környezetben fogyaszthassák el a meleg ételt.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A számok magukért beszélnek, négy órával urnazárás előtt így áll Székelyföld a részvétellel. Összehasonlításként: Kolozs megye 55 százaléknál tart, Bukarest pedig 48 százaléknál.
Sokkal nagyobb részvételt eredményez az államelnök-választás második fordulója, mint az első. Székelyudvarhelyen is egyértelműen a szavazókedv jelentős növekedését tapasztalják a szavazóbiztosok.
Folyamatos a mozgás a háromszéki megyeközpontban a választás napján: délután négy óráig a lakosság negyvenkét százaléka voksolt. Mindeközben nagyon sokan a Sepsi OSK idegenbeli meccsét figyelik a tévében. Van ok aggodalomra.
Úgy döntött, hogy tesz egy kört az autójával Csíkszeredában, amelyre kitűzte az egyik politikai párt jelképeit tartalmazó zászlót. Nem volt jó ötlet, a rendőrök meg is büntették.
Arról, hogy ki mennyire lelkiismeretes állampolgár, mindent elmond a személyazonossági igazolványának hátsó oldala. Ide ragasztják ugyanis minden választási részvétel után az aktuális dátummal ellátott Votat-matricát.
Délután kettő és három óra között sehol nem voltak sorok a gyergyószentmiklósi szavazókörzetek előtt, de folyamatosan mennek az emberek szavazni a romániai elnökválasztás második fordulójában.
A 15 órás részvételi adatok szerint már a 40 százalékhoz közelít a részvételi arány Hargita megyében a romániai elnökválasztás második fordulójában, ott ugyanis már a választópolgárok 38,72 százaléka járult az urnák elé.
szóljon hozzá!