Több éve üresen, bezárva áll a városközponti épület
Fotó: Gábos Albin
Egészségügyi célokra kellene használni az évek óta bezárva, üresen álló volt bölcsődét, későbbi mentőszolgálati székhelyet Csíkszeredában. Ezért nem egyezett bele az Egészségügyi Minisztérium, hogy az ingatlant átadják a Hargita Megyei Katonai Központnak.
2019. január 26., 13:172019. január 26., 13:17
Noha korábbi egyeztetések alapján a Kossuth Lajos utca keleti végén álló egykori bölcsőde, amelyben később a Hargita Megyei Mentőszolgálat adminisztrációs részlege is működött, megfelelő lenne a jelenleg a városházán tevékenykedő Hargita Megyei Katonai Központ számára, ez nem adható át nekik – derül ki abból a válaszból, amelyet megkeresésünkre az Egészségügyi Minisztériumtól kaptunk. A szaktárca rámutatott,
a 2002-ből származó 867-es kormányhatározatnak megfelelően, amely egyes állami tulajdonban lévő, és a minisztérium által ügykezelt ingatlanok átadásáról rendelkezik a megyei önkormányzatok számára. A Hargita megyei tanács az elmúlt években kérte a szaktárcától az épület rendeltetésének megváltoztatását, és átadását a Hargita Megyei Katonai Központ, illetve az ügyészség számára, ez viszont a törvény szerint csak az Egészségügyi Minisztérium jóváhagyásával lehetséges. Enélkül az egészségügyi intézmények elidegenítésre vonatkozó iratok, illetve a rendeltetés megváltoztatása érvénytelen – jegyzi meg a válaszlevél.
azzal indokolva ezt, hogy a megyében léteznek olyan egészségügyi intézmények, amelyek rendeltetésüknek nem megfelelő, vagy visszaszolgáltatott épületekben működnek. Ugyanakkor olyan új egységek is vannak, amelyeknek felületekre van szükségük, és amelyek részesülhetnének ebből az ingatlanból” – írja a levél. A szaktárca szerint az ilyen épületek, felületek rendeltetésének megváltoztatása lehetetlenné tenné azon egészségügyi szolgáltatások fejlesztését és bővítését, amelyekre a lakosságnak szüksége van. Úgy értékelik, hogy a megyei önkormányzat, mint az épület tulajdonosa, dönthet ennek rendeltetéséről, a jogszabályok előírásainak betartásával.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2 hozzászólás