Diószegi Gizella és Nagy István vette át az oklevelet Tóth-Birtan Csabától
Fotó: Bodor Tünde
Sepsiszentgyörgy idén negyedik alkalommal hirdette meg lakónegyedi szépségversenyét, melynek fődíját Tóth-Birtan Csaba, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere adta át a zöldövezet gondozóinak. A korábbi évek gyakorlatával szemben idén nem kellett benevezni a versenyre, így a város összes zöldövezetét végiglátogató szakmai zsűri döntése örömteli meglepetésként érte a díjazottakat.
2023. július 13., 13:112023. július 13., 13:11
A Szemerja negyedi Egészségügy sétány 5-ös szám, 9-es tömbházához tartozó zöldövezetet négy nyugdíjas gondozza: Diószegi Gizella, Nagy István, Szabó Árpád és Veres Zsuzsa. Legtöbbjük hetven éven felüli, akik fiatalon, a hetvenes évek elején elsőként költöztek az akkor épített tömbházba.
A fiatalabb családokkal is jól kijönnek, elmondásuk szerint
A munkájuk elismerése is elégtétel az öregség okozta egyéb bajokért
Fotó: Bodor Tünde
Így könnyű volt jó helyet találni a polgármesteri hivatal által fődíjként felajánlott két padnak és asztalnak, amely egy szép diófa alatt várja, hogy lombjai alatt beszélgessenek, pihenjenek a lakók – akik némileg tartanak attól, hogy a fiatalok nem rendeltetésszerűen fogják a padokat használni.
További nyereményként az idős zöldövezet-gondozók egy vásárlási utalványt, valamint belépőjegyeket kaptak a város által fenntartott szabadidős intézményekbe.
Fotó: Bodor Tünde
Mindezeken felül még egy emléktáblát is kaptak, melyet a lépcsőház bejáratánál függesztettek ki.
A nyertesek jövőre az önkormányzat zöldövezetszépítési programjának keretében 3000 lej értékű javakat igényelhetnek a városi kertészettől.
A pénteken jegyzett évi 7,39 százalékról 7,26 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Hideg és szeles időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn a meteorológiai szolgálat.
Egy esetet leszámítva nem történt semmilyen, a választáshoz köthető incidens vasárnap, az államelnök-választás második fordulójában Hargita megyében.
A jármű több darabja leszakadt és több méterre elrepült, miután egy útszéli áteresz betonlapjának ütközött vasárnap Teleorman megyében. A sofőr túlélte a balesetet, de megsérült és kórházba vitték.
Az elnökválasztás második fordulója különösebb incidensek nélkül zajlott le, a legtöbb bejelentés a szavazólap lefényképezése vagy filmezése miatt érkezett – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
Sehol sem szavaztak úgy Romániában, ahogy Hargita megyében: Nicușor Dan a szavazatok több mint 90 százalékát szerezte meg. Példátlan fölény.
Megköszönte a támogatást szimpatizánsainak vasárnap éjjel Nicușor Dan megválasztott államfő.
Nicușor Dan hétfőn hajnalban arról biztosította Emmanuel Macront, hogy Románia továbbra is megbízható uniós partner lesz.
Az erdélyi magyarság magas részvétele a romániai elnökválasztás vasárnapi döntő fordulójában azt mutatja, hogy az erdélyi magyar emberek érezték ennek a választásnak a jelentőségét, súlyát, veszélyeit, lehetőségeit – mondta Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője elismerte vereségét választási ellenfelével, Nicușor Dannal szemben. Egy videóüzenetben arra kérte támogatóit, hogy folytassák a „harcot az igazságért”.
szóljon hozzá!