Fotó: Kristó Róbert
Csíkszéken megkezdődött a polgármesterek és iskolaigazgatók rendőrségi kihallgatása a hivatalokra, iskolákra kitűzött székely zászló miatt. Csíkszentkirály polgármesterét kedden kérdezgették a rendőrségen.
2013. április 09., 16:072013. április 09., 16:07
2013. április 09., 17:282013. április 09., 17:28
A vizsgálat azután indult el, hogy egy maroshévízi nyugalmazott pedagógus feljelentést tett az ügyészségen amiatt, hogy az iskolák és az önkormányzati fenntartású intézmények nem tartják be a marosvásárhelyi ítélőtábla tavaly szeptemberben hozott döntését. Ez hatályon kívül helyezte Hargita Megye Tanácsának 2009/269-es határozatát, amely a megye zászlójának nyilvánította a székely lobogót.
Kedden délelőtt Székely Ernő csíkszentkirályi polgármester járt a csíkszeredai rendőrkapitányságon – elmondása szerint szerdára volt idézése, de mivel ott járt, érdeklődött, hogy miért hívatták. „Egy nyilatkozatot kellett írnom, több kérdésre kellett válaszolni: miért tűztem ki a zászlót, ki utasított erre, mit jelképez a zászló, és kitől kaptuk” – mesélte a polgármester. Elmondta azt is a rendőrségen, hogy már négy évvel ezelőtt kifüggesztették a kék-arany lobogót a községházára, még azelőtt, hogy a megyei önkormányzat döntést hozott volna a megyezászlóról.
„Én a székely zászlót tűztem ki, nem a megyezászlót” – magyarázta a polgármester, aki jelezte a rendőrségnek, a marosvásárhelyi ítélőtábla döntéséről semmilyen hivatalos dokumentumot nem kapott. Értesüléseink szerint a következő napokban több csíkszéki polgármester és iskolaigazgató kihallgatására kerül sor a csíkszeredai rendőrségen.
Ma is méltón él a magyarok emlékezetében az aradi vértanúk hősies halálának emléke – magánéletük azonban közel sem kapott ekkora reflektorfényt. Propper Valéria csíkszeredai előadásában a részleteiben nem ismert történetet osztott meg az érdeklődőkkel.
Fémszerkezetes csarnokok építésére gyűjtöttek pénzt, de nem végezték el a munkát – csalás gyanújával a Hargita megyei rendőrség kedden öt helyen végzett házkutatást Galac megyében.
Utoljára találkozott kedden Csíkszereda mandátumból leköszönő önkormányzati testülete. A soron kívüli ülésen egyebek mellett a kamattörlés lehetőségéről határoztak.
Szervezett kiránduláson veszett nyoma egy kiskorúnak a Szovátához tartozó Szakadát település erdei területén.
Több mint negyven éven keresztül Moldvában töltötte nyári szabadságait, vissza-visszatért Magyarországról csángó barátaihoz, szokásvilágukat kutatta, a lelkükig ért el. A számos díjjal elismert néprajzkutató tíz éve Gyimesközéplokot választotta otthonául.
Az 1848-as forradalom és szabadságharc kiemelkedő alakjaként Gál Sándor nevét szokás emlegetni. Szülőfaluja, a csíkszentgyörgyi közösség az elmúlt években több előrelépést is tett emlékének és munkásságánk megőrzésében.
A ballagás dátuma körül kialakult helyzet ugyanis nem a betegség maga, hanem egy kitüremkedő szimptómája egy komplex folyamatnak – állítja a szerkesztőségünknek eljuttatott véleménycikkében a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori diákja.
Két hete, hogy kénytelenek voltak felfüggeszteni a csíkszeredai ideiglenes távolsági buszállomás működését egy bírósági ítélet nyomán, akkor elszállították az információs irodaként, és váróteremként működő konténereket.
Az öreg, kihalt fákban is megannyi lehetőség rejlik még – erre hívja fel a figyelmet a Projekt Bag Egyesület és a Sapientia EMTE csíkszeredai karának eseménye, amelyet hétfőn tartanak Csíkszeredában.
Megcsúszott és lesodródott az úttestről egy Kománfalva és Csíkszereda útvonalon közlekedő pótkocsis teherautó kedden Gyimesközéplokon, a 12A jelzésű országúton – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
szóljon hozzá!