Fotó: Veres Nándor
Március elején újra munkába álltak a Szépvízről Kostelekre a Szellő-tetőn átvezető erdei úton a Viadukt Kft. alkalmazottai. A 12A jelzésű országúttól kezdődő útszakaszon az alapozási munkálatokkal foglalkoznak.
2016. március 22., 18:112016. március 22., 18:11
A közigazgatásilag a Bákó megyei Ágas községhez csatolt Kostelekre vezető út teljes hossza a szépvízi víztározótól 15 kilométer. Az út nagyobb, közel kilenc kilométeres szakasza Szépvíz önkormányzatának, valamint további öt közbirtokosságnak a tulajdonában van. A fennmaradó öt kilométeres szakasz azonban Bákó megye ügykezelésébe tartozik.
A tennivalókhoz a Hargita megyei oldalon 2014-ben fogtak hozzá. A tervek szerint első körben makadámúton biztosítják a közlekedést, a későbbiekben pedig aszfaltréteget is leterítenek. A Kostelekre vezető, jelenleg 70 kilométeres kerülőt jelentősen lerövidítő út felújítását az érintettek nemcsak amiatt tartják fontosnak, mert aszfaltozásról van szó, hanem azért, mert a megyésítés előtt Kostelek Magyarcsügéssel és Gyepecével együtt Szépvízhez tartozott, így ez az út a Csíkhoz való visszacsatolásukat is jelentené.
Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke érdeklődésünkre kifejtette, kezdettől fogva támogatták a kezdeményezést. „Sokat küzdöttünk azért, hogy legyen pénzforrás a felújításra, hogy a beruházás felkerüljön a kormány Helyi Fejlesztési Programjának (PNDL) listájára. A felújítási szerződés több mint 17 millió lej értékben tavaly ősszel köttetett meg a 15 kilométeres út megyehatárig tartó 8,7 kilométeres, Szépvíz községhez tartozó szakaszára” − ismertette. Hozzátette, azt szeretnék elérni, hogy a kostelekiek az oktatás, a kultúra, az egyházi és a gazdasági élet terén egyaránt visszakapcsolódjanak Székelyföldhöz.
Közel 8,5 millió lejt szavazott meg Hargita Megye Tanácsa pénteki rendkívüli ülésén a Csík-térségi településeknek. A hatszázalékos adóvisszaosztásból származó pénzt az infrastrukturális és európai uniós projektek fejlesztésére szánják.
Ha április 11-e, akkor Tizenegy: a magyar költészet napján ismét megrendezték a Csíki Játékszín hagyományos irodalmi eseményét. Idén Szabó Lőrinc munkássága előtt tisztelegtek, az ünnepség különleges apropója a költő születésének 125. évfordulója.
Csíkszeredában a 308 tömbházból 158 már teljesen, öt pedig részben hőszigetelt. A munkálatokat folytatják: csütörtökön a városvezetés és a kivitelező cég aláírta a szerződést a Decemberi Forradalom utca 34/A házszám alatti tömbház hőszigetelésére.
B. Kovács András legújabb kötetét mutatják be Csíkszeredában csütörtök délután, a könyvbemutató előtt dokumentumfilm-vetítés is lesz.
Noha az Anghel Saligny-program biztosította támogatás felhasználásával kapcsolatos egyeztetések még mindig tartanak, a csíkszeredai városvezetés nem vár tovább a Nagy István festő sétány felújításával, nemsokára kiírják a közbeszerzési eljárást.
Hamarosan sztrókközponttá fejlődik a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sztórkegysége, ahol az eddig alkalmazott intravénás trombolízis mellett trombektómiát, azaz a vérrög katéteres eltávolítását is el fogják tudni végezni.
Csíkszereda egyetlen okos közvécéje újra használható a téli szünet után. A helyi önkormányzat újabb közvécék kihelyezését, kialakítását tervezi a jövőben a városban, ugyanis a lakók jelzései szerint nagy igény van erre a szolgáltatásra.
Tizenöt évig sértetlenül lobogott a tusnádi közbirtokosság épületénél elhelyezett székely és magyar zászló – egészen péntek reggelig, ekkor vették észre a községbeliek, hogy a lobogókat letörték. A Steaua Bukarest szurkolói lehetnek a tettesek.
Csíkszeredai lakókat ijesztgettek, székely zászlót gyaláztak, a területi autonómia igényével kapcsolatban élcelődtek, két órán keresztül pedig magyarellenes rigmusokat skandáltak a bukaresti Steaua focicsapat szurkolói csütörtökön délután.
Elektronikus hulladékgyűjtést szerveznek Tusnádfürdőn április 10-én, csütörtökön – tájékoztatja a lakosságot a tusnádfürdői polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!