A tűzoltók 2017-ben országos szinten az esetek csaknem felében a meggyújtott tarlót kellett oltsák
Fotó: Barabás Ákos
Legtöbbször a ki nem takarított kémények, improvizált gáztűzhelyek, felügyelet nélkül hagyott nyílt lángok okozzák az emberéleteket követelő tragédiákat. Emiatt is érdemes a tél beállta előtt ellenőrizni az elektromos berendezéseket, kéményeket és gázvezetékeket.
2018. november 15., 12:242018. november 15., 12:24
2018. november 15., 13:342018. november 15., 13:34
Az utóbbi hat évben közel negyvenezer lakástűz volt Romániában – tájékoztatott az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU). A tűzesetek halálos áldozatainak száma 1200, a sérülteké pedig meghaladja a 2200-at.
Az utóbbi hat évben közel negyvenezer lakástűz volt Romániában – közölte keddi sajtótájékoztatóján az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség (IGSU).
Mint az E-ON energiaszolgáltató sajtószóvivője, Adela Boţan érdeklődésünkre elmondta, Maros és Hargita megyében az átlagosnál kevesebben hunytak el lakástüzek miatt. Míg az elmúlt hat éves statisztikák átlagosan megyénként 26 halálos áldozattal számolnak, addig
A gázszolgáltató és a tűzoltóság 2012-ben közös tájékoztató programot indított, amely keretében szórólapokkal, reklámfilmekkel és iskolákban, munkahelyeken tartott tájékoztató előadásokkal hívják fel a lakosság figyelmét a biztonságos tűzhely-használatra. Továbbá a gázérzékelő berendezések felszerelésének fontosságára és arra, hogy bármilyen meghibásodást észlelnek azonnal értesíteni kell a szolgáltatót.
Fotó: Gecse Noémi
A szakembereknek 2017-ben országos szinten az esetek csaknem felében a meggyújtott tarlót kellett oltsák, felügyelet alatt tartsák, 21 százalékban pedig lakásokban szálltak szembe a lángokkal. Tavaly 241 személy vesztette életét a tűzben, míg országos szinten 3528 embert mentettek ki a lángokból a tűzoltók – derül ki a tűzoltósági összesítésből.
Közzétette csütörtökön az oktatási minisztérium a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Péntek reggeltől szombat reggelig az ország több mint felében másodfokú (narancssárga jelzésű), a többi területen pedig elsőfokú (sárga) hőségriasztás lesz érvényben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Hargita, Kovászna és Maros megyében is útkarbantartási és -megerősítési munkálatok zajlanak, amelyek forgalomkorlátozással járnak.
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint csütörtök délig közzéteszik a nyolcadikos végzősök képességfelmérő vizsgájának eredményeit.
Elkezdik a Cipészek utca felújítását Székelyudvarhelyen, jövő héten. Az utcában a forgalmi rend is megváltozik, melynek hatására több parkolóhely lesz.
Adrian Nicușor Nicát nevezte ki a miniszterelnök az országos adóhatóság (ANAF) vezetőjévé. Ilie Bolojan döntése szerda este jelent meg a Hivatalos Közlönyben.
Az egészségügyben dolgozók bérpótlékai a munkájuknak csak egy meghatározott része esetében csökken, más tevékenységeik esetében nem. Még nem világos, hogy ennek rendszerszinten milyen hatása lesz, véli a Sanitas képviselője.
Ilie Bolojan kormányfő szerdán bejelentette, hogy jövő évben sem fognak nőni a nyugdíjak és a közalkalmazotti fizetések. A költségvetési hiány csökkentése érdekében kétkulcsos áfát vezetnek be, és csökkentik a pártok állami támogatását is.
Börtönbüntetést kaptak ketten Hargita megyében állatkínzás miatt: egy 19 éves a kölyökkutyáját tépette szét nagykutyákkal, egy másik pedig megcsonkította saját kutyája fülét. Az első esetben felfüggesztett büntetés született, másodikban letöltendő.
A Közigazgatási Szakszervezetek Szövetsége (FNSA) kérte a Nép Ügyvédjétől, hogy hivatalból emeljen alkotmányossági kifogást az alkotmánybíróságon a közigazgatásban dolgozók bércsökkentését előíró 2025/36-os számú sürgősségi kormányrendelet ellen.
szóljon hozzá!