Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (DSU) rendelete értelmében a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban is csökkent a műtéti tevékenység: azokat a sebészeti beavatkozásokat lehet elvégezni a következő harminc napban, amelyek sürgősségi beavatkozásnak számítanak, és amelyek nem halaszthatók.
2021. október 06., 18:302021. október 06., 18:30
2021. október 06., 19:122021. október 06., 19:12
Az október 4-én kiadott rendelet alapján október 5-től a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban is elrendelték azon sebészeti beutalások felfüggesztését, amelyek nem számítanak sürgősségi esetnek és amelyek – a kezelőorvosok döntése szerint – halaszthatók, későbbi időpontra újra előjegyezhetők. Az intézkedés 30 napra szól – tájékoztat a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtóosztálya.
Járóbeteg-rendelésben is végez vizsgálatokat a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma: a poliklinika első emeletén elkezdte tevékenységét a laboratórium mintavételi pontja – tájékoztat az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
Ugyanakkor nagyobb hangsúlyt fektetünk a járóbeteg-rendelői tevékenységre, a műtéti tevékenység csökkenése nyomán több időt töltenek a szakrendelőkben az orvosok” – fejtette ki az intézkedés kapcsán Konrád Judit, a kórház menedzsere.
A kórház többi osztálya – az eddig már lezajlott átszervezések alapján – tovább folytatja tevékenységét. Szintén folytatódnak a vizsgálatok a járóbeteg-rendelőkben.
A Covid-betegeknek kialakított intenzív terápiás részlegen mind a tíz ágy foglalt, az ott ápolt páciensek közül négy személy intubálva van. Vannak súlyos állapotban lévő betegek a csíksomlyói kórházépületben is, és a főépületben lévő, a belgyógyászati osztály helyén kialakított Covid-osztályon is:
A kórházban ápolt Covid-betegek 89 százaléka nincs beoltva koronavírus ellen – tájékoztat a kórház sajtóosztálya.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
1 hozzászólás