A székelyudvarhelyi zöldségpiac továbbra is nyitva tart, de érdemes komolyan venni a maszkviselési kötelezettséget
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem voltak sokan kedden a székelyudvarhelyi zöldségpiacon, ám ami meglepő, hogy a fokozódó járványügyi helyzet és a szigorú rendőri intézkedések ellenére még mindig vannak, akik nem hordanak védőmaszkot. A polgármesteri hivatal egyelőre nem tervezi a vásárterek többségének bezárását.
2020. november 04., 08:572020. november 04., 08:57
Noha a koronavírus fokozott terjedése miatt kötelezővé vált Székelyudvarhelyen a maszkviselés a közterületeken, továbbra is vannak, akik nem tartják be az óvintézkedést. Tapasztalataink szerint az árusok maradéktalanul eleget tesznek az előírásoknak a zöldségpiacon – és a vásárlók többsége is –, viszont még mindig vannak olyan személyek, akik az állukra biggyesztve hordják a maszkot, vagy éppen nem is hoztak magukkal, és úgy sétálnak az asztalok között. Gyakori hiba volt az is, hogy egyesek csak a szájukat takarják el, az orrukat nem.
Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy az intézmény egyelőre csak a vasárnapi ócskapiacot zárta be, a lakótelepi kisebb vásártereket, illetve a zöldség- és barompiacot egyelőre nem. Utóbbiak időleges beszüntetését egyelőre nem is tervezik, csak ha utasítást kapnak erre a hatóságoktól. Utóbbi szerveknek csak annyi kérésük volt, hogy az árusok ne rakodjanak ki azon részekre, ahol az emberek közlekednek, hogy elkerülhetők legyenek a torlódások.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A szóvivő továbbra is felelősségteljes gondolkodásra inti a lakókat:
Fotó: Erdély Bálint Előd
A zöldségpiacon egyébként mi magunk sem kellett sokat várjunk, amíg megjelentek a rendőrök: több irányból érkezve legalább tízen ellenőrizték a vásárteret, a környékbeli boltokba is benézve. Közülük többen civil ruhában jöttek. A védőfelszerelés viselésére egyébként autókra szerelt hangosbemondókon is figyelmeztetnek. Mint ismert, Székelyföld városai közül Székelyudvarhelyen a legnagyobb az ezer lakosra eső koronavírus-fertőzöttek száma.
Hiába nyerték meg a csíkszeredai lakók a fejlesztési ötleteikre az önkormányzat részvételi költségvetéséből a finanszírozást, mert sok esetben azok még nem valósulhattak meg. Többnyire a bürokrácia és a felmerülő többletköltségek miatt maradtak el.
Hétfőtől kezdődően lezárják a forgalmat a Transzalpina magashegyi úton.
A Coradia Stream elektromos meghajtású vonatszerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-ától utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A mentősök és tűzoltók erőfeszítései ellenére sem élte túl az áldozat a Maros megyei Nyomáton vasárnap délután történt traktorbalesetet, már a helyszínen életét vesztette.
Idén októberben 4.706.791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28.077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban; az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
Románia csapata is részt vett azon a nemzetközi mentőversenyen Portugáliában, amely a világ húsz országának rohammentőcsapatait hozza össze 1999 óta. A hazai csapat első helyen végzett a Trauma Complex kategóriában.
Az elmúlt 24 órában 693 gépkocsivezetői jogosítványt vont be a rendőrség, 327-et gyorshajtás, 58-at alkohol, 13-at kábítószer befolyása alatt történő vezetés miatt – tájékoztatott vasárnap a Román Rendőrség.
Kétnapos keresés után holtan találtak rá a csíkszeredai Sándor Péter Katalinra – tájékoztatott a Hargita megyei rendőrség vasárnap délután.
Kihirdették a Marosvásárhelyen megszervezett, 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjazottjait. A 20 ezer lej értékű fődíjat idén a lengyel Michał Toczek: Egy kiégett házasság című rövidfilmje kapta.
Az idei év első kilenc hónapjában 59.056 vállalkozást töröltek a cégjegyzékből Romániában, 23,41 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közölt adataiból.
6 hozzászólás