
A székelyudvarhelyi zöldségpiac továbbra is nyitva tart, de érdemes komolyan venni a maszkviselési kötelezettséget
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nem voltak sokan kedden a székelyudvarhelyi zöldségpiacon, ám ami meglepő, hogy a fokozódó járványügyi helyzet és a szigorú rendőri intézkedések ellenére még mindig vannak, akik nem hordanak védőmaszkot. A polgármesteri hivatal egyelőre nem tervezi a vásárterek többségének bezárását.
2020. november 04., 08:572020. november 04., 08:57
Noha a koronavírus fokozott terjedése miatt kötelezővé vált Székelyudvarhelyen a maszkviselés a közterületeken, továbbra is vannak, akik nem tartják be az óvintézkedést. Tapasztalataink szerint az árusok maradéktalanul eleget tesznek az előírásoknak a zöldségpiacon – és a vásárlók többsége is –, viszont még mindig vannak olyan személyek, akik az állukra biggyesztve hordják a maszkot, vagy éppen nem is hoztak magukkal, és úgy sétálnak az asztalok között. Gyakori hiba volt az is, hogy egyesek csak a szájukat takarják el, az orrukat nem.
Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy az intézmény egyelőre csak a vasárnapi ócskapiacot zárta be, a lakótelepi kisebb vásártereket, illetve a zöldség- és barompiacot egyelőre nem. Utóbbiak időleges beszüntetését egyelőre nem is tervezik, csak ha utasítást kapnak erre a hatóságoktól. Utóbbi szerveknek csak annyi kérésük volt, hogy az árusok ne rakodjanak ki azon részekre, ahol az emberek közlekednek, hogy elkerülhetők legyenek a torlódások.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A szóvivő továbbra is felelősségteljes gondolkodásra inti a lakókat:
Fotó: Erdély Bálint Előd
A zöldségpiacon egyébként mi magunk sem kellett sokat várjunk, amíg megjelentek a rendőrök: több irányból érkezve legalább tízen ellenőrizték a vásárteret, a környékbeli boltokba is benézve. Közülük többen civil ruhában jöttek. A védőfelszerelés viselésére egyébként autókra szerelt hangosbemondókon is figyelmeztetnek. Mint ismert, Székelyföld városai közül Székelyudvarhelyen a legnagyobb az ezer lakosra eső koronavírus-fertőzöttek száma.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
6 hozzászólás