Fotó: Kristó Róbert
Folyamatban van Hargitafürdőn a 23-as villaként is ismert, egykori magyar honvédségi épület részleges bontása, amely az újjáépítés után a hegyimentők egyik bázisa lesz. A hegyimentők viszont a munkálatok idején nem maradhatnak ott, szállást keresnek számukra.
2010. november 22., 17:202010. november 22., 17:20
2010. november 22., 18:562010. november 22., 18:56
Hargita megyében összesen négy hegyimentőbázist hoznak létre a megyei önkormányzat sikeres pályázata nyomán, A hegyi turizmus korszerűsítése Hargita megyében című projekt keretében, amelyet a Regionális Operatív Program támogat. Ezek egyike a hargitafürdői volt honvédségi épület is, amelyet átépítenek. A felső két szintet gombásodás miatt kell lebontani, a szakértői vizsgálatok szerint a fát megtámadó gomba másképp nem semlegesíthető. A bontás az elmúlt héten megkezdődött, és mint hétfői látogatásunkkor is tapasztaltuk, folytatódik. A tetőszerkezetet leszedték, és a második emelet oldalfalai is nagy robajjal hulltak alá a munkálat során.
A munkálatok kezdésekor elhangzott, hogy a bontásból származó faanyagot nem szabad elszállítani, hanem a helyszínen meg kell semmisíteni, mert a gombafertőzés továbbterjedhet. Információnk szerint ennek ellenére a munkálatok megkezdésekor tüzelőnek is vittek el a faanyagból.
„Nincs információnk arról, hogy tüzelőnek hordták volna el a bontási hulladékot, de utánajárunk, és ha bebizonyosodik, akkor ismételten fel fogjuk hívni a munkálatvezetők, ugyanakkor a lakosság figyelmét erre a veszélyre” – mondta kérdésünkre Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat elnöke. Mint megtudtuk, az átépítés idejére más székhelyet kell találni Hargitafürdőn a hegyimentőknek, mert a szolgálatnak működnie kell. Az ideiglenes székhely megtalálásáért egyeztetések folynak a panziótulajdonosokkal.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
szóljon hozzá!