Csíkszereda központjában. A csíki csapat szerint a hargita megyeszékhely élhető város. Archív
Fotó: Veres Nándor
Egy csíkszeredai csapat is továbbjutott az összesen nyolcezer euró díjazású Erdély Pitch esettanulmány-verseny második fordulójába. Az ötfős, szakemberekből álló csapat az első feladatban a hargitai megyeszékhely problémáira és erősségeire hívta fel a figyelmet.
2017. november 14., 19:282017. november 14., 19:28
2017. november 21., 12:142017. november 21., 12:14
Az Erdély Pitch elnevezésű esettanulmány-versenyt első alkalommal szervezi meg az ország magyarlakta településein az OTP Bank Románia.
A szervezők 4-5 fős szakemberekből álló csapatok jelentkezését várták, akik különböző településeket képviselve szálltak versenybe az 5 ezer eurós fődíjért. Ezenkívül
Minden csapatban lennie kellett egy közgazdásznak, egy marketingesnek, egy számítógépes programozónak és egy reklámgrafikusnak, egy szakterületről pedig ketten is lehettek. A jelentkezés egyik követelménye az volt, hogy a csapattagok értsenek a szakterületükhöz, de senkitől sem kértek szakirányú diplomát, lehetőséget adva ezzel a diákoknak is.
A verseny három szakaszos, és a feladatoktól függően minden szakaszban 4-7 nap alatt kell elküldjék megoldásaikat a csapatok. Mindhárom szakaszban egy hosszabb terjedelmű szöveges dokumentumban kell részletezniük a megoldást, illetve egy legfeljebb három perces videóban összefoglalót is készíteniük kell erről. A verseny tehát internetes felületen zajlik, kivéve a döntőt, hiszen a végső megmérettetésig eljutó csapatok a bukaresti OK CENTER-ben mutatják majd be pályamunkájukat november 25-én egy szakmai zsűri előtt.
A versenyre az október 22-ei határidőig tíz csapat jelentkezett, amelyek másnap meg is kapták első feladatukat. Az elképzelt helyzet szerint a csapatok által választott település önkormányzata pitch-et hirdetett, azaz egy adott problémára a csapatoknak egy megoldást kellett kidolgozniuk, ezt pedig egy kommunikációs kampány során be is kellett mutatni.
A tíz csapat elképzeléseiről szóló rövid videókat október 30-án tették közzé, november hatodikán pedig eldőlt, hogy melyik hat csapat jut tovább a második szakaszba.
A csíkszeredai The House (A Ház) nevet viselő csapat Mészáros Tibor közgazdászból, Kállai Emánuel marketing szakértőből, Köllő Ildikó filmkészítőből, Szilágyi Levente programozóból és Szabó Andrea üzleti elemzőből áll. A 26 és 33 év közötti tagok többsége szabadúszó, így van egy kevés szabadidejük, és mivel nagyon érdekesnek tartották a versenyt, úgy döntöttek, szerencsét próbálnak – tudtuk meg Szilágyi Levente csapatkapitánytól. Mint mondta, négyen együtt dolgoznak a csíkszeredai coworking irodaházban, és miután eldöntötték, hogy jelentkezni szeretnének, megkeresték Köllő Ildikót, hiszen hiányzott egy filmes a csapatból. Hozzátette,
A második feladatra kevesebb idejük volt, de megpróbálták a lehető legjobban megoldani, hiszen céljuk megnyerni a versenyt.
Az Erdély Pitch első feladatában a csíki csapat kitért a hargitai megyeszékhely problémáira és erősségeire is:
Családbarát, nincsenek nagy távolságok, közel van a természet, és még továbbtanulási lehetőség is adódik. Ezekre az előnyökre építve szeretné a csapat hazavonzani a külföldön vagy Románia más városaiban élő fiatalokat (és fiatal családokat), illetve
Egy nagyvárossal szemben egy kisebb városnak számos előnye van, ezeket emelték ki pályamunkájukban, továbbá programokat is szerveznének ezek bemutatására. Elmondásuk szerint tudják, hogy hazaköltözésnél elsődleges szempont a gazdasági helyzet, ezért számos olyan tevékenységet is nyújtanának, amelyek által gazdaságilag is élhetőbb lenne a város.
Ezt követően a hat továbbjutó csapatnak a második fordulóban egy vállalkozás-tanácsadási feladatot kellett megoldania.
A megoldásokat vasárnap estig küldhették be a csapatok, az erről szóló videókat pedig hétfőn tették közzé a verseny weboldalán. Mint kiderült,
A csapat rávilágított arra, hogy ebben az üzletágban egy minőségi termék kiadása nagyon sok pénzbe kerül, és csak az tud gazdaságos lenni, ha több terméket állítanak elő. Ennek fényében az eredményesség növelése érdekében azt javasolták, hogy a lapnak növelnie kellene jelenlétét az interneten, és a nyomtatott forma mellett el kellene gondolkodjon a magazin digitális változatának kidolgozásán is. Emellett többek között fél és egy éves előfizetési csomagok bevezetését, régi lapok értékesítését és további termékek bevezetését is javasolták. A második forduló eredményhirdetését pénteken tartják, akkor derül ki, hogy kik jutnak tovább a döntőbe.
Mi az a pitch?
A pitching egy induló innovatív (újító) vállalkozás lényegi bemutatása tárgyilagosan, lényegre törően, az adott helyzetnek megfelelő lehető legrövidebb idő – általában 1-5 perc – alatt. A szó eredetileg hajítást jelent. A startupdate.hu internetes oldal a meghatározások mellett bővebb magyarázattal is szolgál a témában: mint írják, a magyarok éppen a pitchelésben a legrosszabbak, azaz nem tudják „eladni magukat” olyan tökéletesen, ahogy csak lehetséges. Hiába vannak eredmények, ügyfelek, jó termékek, ha valaki nem képes pár percben elmondani, hogy mivel foglalkozik, ötletei elvesznek, nem talál befektetőket. A pitching tehát tulajdonképpen nem más, mint az ígéretek hitelessé tételének művészete. Egy pitchben érdekesen és röviden kell összefoglalni mindazt, hogy mivel foglalkozik a cég, beszélni kell a problémáról, amelynek megoldásáért tevékenykedik, megoldást kell nyújtani az előbb említett problémára, továbbá említést kell tenni a piac méretéről, az üzleti modellről (hogyan fog pénzt termelni), a piacra lépési stratégiáról, a csapatról (aki a projekten dolgozik) és a pénzügyekről is.
Havi előfizetés áráért vethetjük bele magunkat a Call of Duty legújabb részébe, még szebb lett a Playstation 4 egyik legjobban kinéző játéka, Xbox-konzolokra is megjelent egy korábbi Playstation-exkluzív cím.
Egy autóbusz és egy személyautó ütközött péntek este Máréfalvánál, a 13A országúton. A balesetnek két sérültje van.
Gyergyólibántelep közelében a 138-as megyei úton fa dőlt az úttestre péntek este, az érintett szakaszon kétsávos útlezárást léptettek érvénybe. Borszéken egy autóra dőlt egy fa – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Beköszöntött a tél csütörtökön Székelyföld-szerte, a legtöbb helyen meg is maradt a hótakaró. A kérdés most az, hogy meddig tart: várható-e újabb lehűlés, havazás.
Rendhagyó helyszínen, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal irattárában tartottak sajtótájékoztatót a Tomcsa Sándor Színház legújabb előadása apropóján. A Franz Kafka A per című regényéből készült adaptációt november 26-án mutatják be.
Az erős fagyra és az intenzív fűtés lehetséges, de nemkívánatos következményeinek elkerülése érdekében a Kovászna megyei tűzoltóság fokozott odafigyelésre inti a lakosságot. Csak ezen a héten négy tűzesethez riasztották az egységeiket.
Minden cselekedetünk „ránk ragad”, ezért figyeljünk oda, hogy hogyan élünk és cselekszünk – talán ez az egyik legfontosabb üzenete az Udvarhely Néptáncműhely Az aranyszőrű bárány című előadásának, amelyet november 28-án, este 7 órától mutatnak be.
Több Hargita megyei településen százakat érintenek a hóviharok miatt bekövetkezett áramkiesések, miközben Maroshévíznél, illetve Székpataknál az úttestre esett fák akadályozzák a forgalmat.
Nem normális, hogy három hónap alatt kell elkölteni ugyanazokra az igényekre a pénzt, amelyekre máskor egy év alatt – hangzott el többek között ez is a civil szervezetek marosvásárhelyi konferenciáján.
Az Európai Unió tagállamainak belügyminiszterei december 12-én szavaznak Brüsszelben arról a magyar előterjesztésről, amely Románia és Bulgária schengeni csatlakozásáról szól – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Budapesten.
szóljon hozzá!