Falkában vadásznak. Az emberre nem jelentenek veszélyt, a háziállatokra annál inkább. Képünk illusztráció
Fotó: Wolflife.eu
Farkasokat láttak a napokban a Delne és Szépvíz közötti vásárúton, a vadállatok pedig kárt is okoztak egy közeli gazdaságban. Az illetékesek szerint az emberekre nem jelentenek veszélyt a farkasok, ám a háziállatokra érdemes fokozottan odafigyelni.
2021. január 08., 21:302021. január 08., 21:30
Farkasokra figyelmeztető üzenetet tett közzé Facebook közösségi oldalán a Hargita megyei hegyimentő szolgálat vezetője, Fekete Örs, aki múlt év végén látott több példányt a Delne és Szépvíz közötti vásárúton. Mint megkeresésünkre kifejtette, nem ez volt az első felbukkanásuk a környéken, ám a mostani észlelés után felvette a kapcsolatot a környező gazdákkal, és mint kiderült, egyiküknél nemrég már egy juhot is elpusztítottak. Ezért Fekete Örs szerint
Gyalogosan azonban nem veszélyes közlekedni, mivel a farkasok nem támadnak emberre.
Hadnagy Lehel, a Szilos Vadásztársaság vezetője is megerősítette, hogy a farkasok nem jelentenek veszélyt az emberre, az állatokra viszont szerinte is érdemes fokozottan odafigyelni. Mint mondta, biztos, hogy Szépvíz környékén vannak farkasok, de ez elmondható a teljes Csíki-medencéről, sőt, a megye egészéről is. Ennek oka, hogy a farkasoknak hatalmas mozgásterük van, egy-egy falka egyszerre négy-öt vadászterületet is használhat, egy éjszaka alatt 40 kilométert is megtehetnek, ezért változó, hogy mikor hol bukkannak fel. Érdemes tudni, hogy noha a vadállatokra is veszélyt jelentenek, a háziállatokat is elpusztítják, ha van rá lehetőségük. Óvatos állatok, falkákban vadásznak, de
Ez az oka annak is, hogy a minisztérium sem igen ad kilövési engedélyt farkasokra, hiszen szinte lehetetlen beazonosítani azt az egyedet, amelyik a kárt okozta.
– hangsúlyozta Hadnagy Lehel.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
1 hozzászólás