Akadozó rendszer, többletmunka és kiadás. Senkinek sem jó. Archív
Fotó: Barabás Ákos
A betegnek és a gyógyszerésznek is pénzbe kerülhet, hogy akadozik a számítógépes program az egészségügyben – hívta fel a figyelmet Szabó Péter.
2018. május 15., 18:422018. május 15., 18:42
A Kovászna Megyei Gyógyszerészkamara elnöke rámutatott, a krónikus betegségekre felírt receptek esetében nincsenek gondok, hiszen azok harminc napig kiválthatók, így a gyógyszertárakban utólag is bevezethetik a rendszerbe. A heveny betegségekre felírt orvosságok esetében azonban teljesen más a helyzet, hiszen ezek a receptek csak 48 óráig érvényesek, a gyógyszertárak két nap után már nem regisztrálhatják.
Szabó Péter szerint mind a két változatra van példa a hazai gyógyszertárakban. Meglátása szerint, az is a törvénytelenség határát súrolja, hogy kiszolgálják a beteget, az árkülönbözetet, és a receptet félreteszik, hogy majd utólag bevezessék a rendszerbe.
– részletezte a főgyógyszerész. Hozzátette, gyakran éjjel is dolgoznak, hogy a recepteket utólag bevezessék a rendszerbe, vagy elkészítsék a különböző jelentéseket.
Az egészségügyi minisztérium, az országos egészségbiztosító pénztár prioritása kellene legyen, hogy az informatikai rendszert megerősítse, az állandó akadozást, összeomlást kiküszöbölje – mondta el lapunknak Vass Levente. A Maros megyei RMDSZ képviselő rámutatott,
„Ez az egészségügyben hatványozottan érződik, hiszen ott minden pillanatban be kellene vezetni egy vizsgálatot, egy diagnózist, vagy meg kell írni, ki kell adni egy ártámogatott receptet.
– részletezte a politikus. Hangsúlyozta, folyamatosan jelzik az elégedetlenséget, a problémákat, de annak a megoldása a minisztérium, és az országos egészségbiztosító pénztár hatáskörébe tartozik.
Veréb a fecskefészekben (Úzvölgye 1916–2022) címmel készült dokumentumfilm az úzvölgyi katonatemetőnél történt rég- és közelmúltbeli eseményekről. Novák Lajos és Szabó Imre alkotását most a Médiatáron lehet megnézni.
A brassói Cenk-felvonó és Panoráma étterem felújítási, átépítési munkálatai a végéhez közelednek, várhatóan a nyár folyamán nyitják meg a turisták előtt.
Számos kihágást tapasztaltak a Hargita megyei közlekedési rendőrök a Truck & Bus elnevezésű közúti ellenőrzési akció során május 5. és 11. között.
Zacher Gábor toxikológus szerint a dizájnerdrogok, különösen a „herbálként” ismert szintetikus marihuánaszármazékok rendkívül veszélyesek – hatásuk kiszámíthatatlan, és a kábítószeres halálozások feléért felelősek.
Leverték és összetörték az úzvölgyi katonatemető külső falára rögzített egyik tájékoztató táblát, ennek darabjait kedden találták meg. A Hargita megyei tanács és Csíkszentmárton önkormányzata a rongálás miatt büntetőfeljelentést tettek a rendőrségen.
Erdélyi előadás-sorozatot tart május 20-22 között, Raffay Ernő történész, volt honvédelmi államtitkár.
Színes programokkal, koncertekkel, kiállítással, főzőversennyel és kincskereső játékkal is várja a közönséget május 30. és június 1. között Torockón a Duna Napok programsorozata.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
szóljon hozzá!