Fotó: Kristó Róbert
Bemutatta kedden Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester a Márton Áron Gimnázium tantestületének a tanintézménynek és a Segítő Mária Gimnáziumnak otthont adó épület felújítási projektjét. A találkozón a bentlakás költözéséről is beszéltek.
2010. március 09., 17:422010. március 09., 17:42
2010. április 08., 21:182010. április 08., 21:18
Fotó: Kristó Róbert
A két gimnáziumnak otthon adó épület nyáron kezdődő rehabilitációjára Csíkszereda városa nagy összegű pályázatot nyert, kedden pedig bemutatták a pedagógusoknak, hogy hogyan zajlott le a pályázás és hogyan zajlik majd a felújítás – közölte Antal Attila csíkszeredai alpolgármester.
Tájékoztatása szerint a megbeszélésen a bentlakás költözéséről is beszéltek. Amint arról már írtunk, a Márton Áron Gimnázium bentlakásának a felújítás előtt költöznie kell, a rehabilitáció után ugyanis csak oktatási felületek maradnak az épületben. Az iskola vezetősége azt szorgalmazta, és a bentlakó közösség is azt kérte aláírásaival is támogatva, hogy a városvezetés olyan megoldást találjon, amely lehetővé teszi, hogy együtt maradhassanak.
Antal Attila alpolgármester kedden szerkesztőségünknek azt nyilatkozta, valószínűleg nem lehet megoldani, hogy a bentlakók mind együtt maradjanak valamelyik másik középiskola bentlakásában, az azonban esetleg kivitelezhető, hogy a lányok egy helyszínen, a fiuk pedig egy másik helyszínen maradhassanak együtt. Még vizsgálják a lehetőségeket – közölte az alpolgármester.
Miközben a tavaly novemberi, érvénytelenített voksoláshoz képest ezúttal nagyobb a szavazói kedv, a székelyföldi megyékben a részvétel továbbra is elmarad az országos átlagtól.
A VotCorect Koalíció vasárnap 12 óráig több mint száz bejelentést kapott, a legtöbb panasz a kampánycsend megsértésével, a lepecsételt szavazólap közzétételével, valamint a szavazóhelyiségekben tapasztalható szervezési problémákkal kapcsolatos.
Nem kígyóztak hosszú sorok a sepsiszentgyörgyi szavazóhelyiségekben vasárnap délelőtt, azonban kora délutánra növekedett a részvétel: 14 órára a városlakók 20 százaléka járult urnákhoz. A szavazás rendezetten, kihágások nélkül zajlik.
Leadta szavazatát az államelnök-jelöltek többsége az újra kiírt elnökválasztás első fordulójában. A szavazás utáni nyilatkozataikat gyűjtöttük össze az Agerpres beszámolói alapján.
Látványosan beindult a szavazókedv délelőtt országszerte: délig a legtöbben Argeș megyében szavaztak. A székelyföldi megyékben továbbra sem kimagasló a szavazási kedv.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnöke vasárnap az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette: arra szavazott, hogy Románia ne térjen vissza a múltba.
Székelyföld három megyéje közül tíz óráig a Maros megyei szavazók 6,54 százaléka járult az urnák elé. Hargita megyében 5,76 százalék, Kovászna megyében pedig 5,36 százalék szavazott tíz óráig.
Vasárnap 16 óráig 6 461 593 választópolgár, a választói névjegyzékben szereplők 35,92 százaléka szavazott az államfőválasztás első fordulójában.
Egy hálózat kiépítése a cél, mely ösztöndíjakat, klinikai gyakorlatokat, tudományos partnerségeket és mentorprogramokat biztosít fiatal erdélyi orvosoknak – hangzott el az Amerikai Magyar Orvosszövetség Erdélyi Tagozatának alakuló ülésén.
A decemberben érvénytelenített elnökválasztás után, immár másodszor fut neki az ország az elnökválasztásnak. Több mint 18 millió román állampolgárt várnak vasárnap az urnákhoz, hogy a tizenegy jelölt közül megválasszák Románia új elnökét.
szóljon hozzá!