Közzétette az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete az Ütős-gyilkos szavak című online-kiállítást, mellyel a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából kívánják felhívni a figyelmet a verbális erőszak jelenségére.
2021. december 08., 19:112021. december 08., 19:11
A nőszervezet azzal a felhívással fordult a Kovászna megyében élő hölgyekhez, hogy amennyiben megéltek már verbális erőszakot, osszák meg velük azokat az „ütős-gyilkos szavakat”. A felhívásra 92 bántó mondatot küldtek be, ezek egy részét formálta képpé Szederjesi Szidónia grafikus.
– ilyen mondatok olvashatók-láthatók a tárlaton. Általános jelenség, hogy a bántalmazó célja elhitetni az áldozattal: olyan értéktelen, hogy egyedül úgysem állná meg a helyét a világban, hogy szégyellnivaló és másnak úgysem kellene – összegezte Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke. Hozzátette:
„Reméljük, hogy sikerül szembesíteni a verbális agresszorokat bántalmazásuk súlyosságával és bízunk benne, hogy ráébresztjük a gyilkos szavak elszenvedőit, hogy nincs ez rendben” – fejtette ki a projekt kapcsán Ájgel Ágnes. Meggyőződése, hogy
Mint a kiállítás ötletgazdái fogalmaznak, van kiút a bántalmazott kapcsolatból. A verbális és fizikai agresszió egyaránt közösségi ügy, nem magánügy. Ha valaki bajban van, bátran és bizalommal hívja a zöld számot (0800 500 333), tegye meg az első lépést. Az RMDSZ Háromszéki Nőszervezete tervezi egy fizikai tárlat elkészítését is, amennyiben a járványhelyzet engedi, sor kerül erre is a tavasz folyamán. Ezt a kiállítást pedig szeretnék szakmai programok, előadások kíséretében elvinni Háromszék több településére.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!