Rédai Botond
2011. július 18., 15:212011. július 18., 15:21
Több mint aktuális ez a kérdés, ami igen sokakat foglalkoztatott az elmúlt időszakban. Pró és kontra vélemény rengeteg elhangzott.
Van, aki örvend a létesítménynek, mások azt nehezményezik, hogy nem Gyergyószentmiklós volt a beruházás haszonélvezője. Én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy mindkét félnek igazat kell adnom. A gyergyói hoki szempontjából ugyanis valószínű, az újjászületést jelentené egy új jégpálya. A felcsíkiak számára pedig kiváló lehetőséget ad arra, hogy a néhány évvel ezelőtt még virágzó utánpótlás új szárnyakra kapjon.
Ám a helyzet immár adott, hiszen a csarnok Karcfalván kapott helyet, ezen változtatni már nem lehet. Így nem maradt más hátra, mint a legjobbat kiaknázni ebből. Ez a feladat viszont kihívás lesz a javából. Hiszen ahogy az elmúlt évek is bizonyították, az összefogás, a régiós szinten alkalmazott megoldás nem mindig működőképes.
Hiába volt az elképzelés, hogy az önkormányzatok és a közbirtokosságok közösen tartsák fenn az akkor még szabadtéri hokipályát, a megvalósítás hamar zátonyra futott. Így a jobb sorsot érdemlő sportlétesítmény csak vergődni tudott, a rózsaszín tervekkel előbukkanó, majd a ködben eltűnő segítőkezek pedig csak rontottak a helyzeten.
Éppen ezért úgy vélem, jól látják a mostani illetékesek, a csarnok működtetéséhez alaposan kidolgozott stratégiára van szükség. Ennek elkészítéséből a szakma, a civil és vállalkozói szféra egyaránt ki kellene vegye a részét, minden segítő kézre szükség van. A legjobb az lenne, ha mindenki valahogy magáénak érezné ezt a pályát, és annak megfelelően cselekedne, visszaadva több tucatnyi, akár több száz felcsíki gyerek jégkorongba vetett reményét és hitét.
A jelenlegi felállásban arra is kell gondolnunk, bármilyen pozitív fejlemény is következik be, annak haszonélvezői elsősorban a jégkorong ábécéjét tanulni kívánó gyerekek lesznek. Nem lenne jó érzés megadni nekik ezt a lehetőséget? Íme, itt az esély, hogy Felcsík valóban a székelyföldi, és egyben az ország jégkorongjának egyik fellegvára legyen. Vajon, tudunk élni vele?
Kozán István
Munkaszüneti napok idejére is mindig két táborra oszlik az ország lakossága: azokra, akik szerint „végre”; és azokra, akik szerint „hát hogyne”.
Kozán István
Elhívták a sajtót egy olyan rendezvényre, amelyen három órán keresztül a pásztorkutyák és a turisták közötti békés megférés lehetőségeiről volt szó. Megoldást nem nagyon találtak a problémára, a médiát azonban jól megszidták.
Vendégszerző
Habár nem minden úgy alakult, ahogyan azt annak idején megálmodtuk, a változás kétségtelen.
Kozán István
Parlamenti választás után gratulálni kell a győztesnek – jelen esetben saját magunknak, erdélyi, székelyföldi magyaroknak –, és egyúttal érdemes némi következtetést is levonnunk. Csak ezek után szabad továbblépni.
Rédai Attila
Tévednénk, ha azt hinnénk, hogy Călin Georgescu üstökösszerű felbukkanása egyszerűen a TikTok algoritmusának számlájára írható.
Bálint István
Tizenöt éves lett a Székelyhon. Szinte nincs az életnek olyan területe, ami ne változott volna meg radikálisan az elmúlt másfél évtizedben. Ez pedig az online médiafogyasztásra hatványozottan érvényes.
Kozán István
Hargita Megye Tanácsa már soha nem lesz olyan, mint volt: tizenhat év után elhagyja az elnöki kabinetet Borboly Csaba. Na és innentől több oldalon keresztül kellene a leköszönő elnök érdemeit sorolnunk – pedig a valóságban csak egy van.
szóljon hozzá!