
Fotó: Borszék Önkormányzata
Régi pompájában díszeleghet Borszék legimpozánsabb köztéri borvízkútja, a Kossuth forrás. Az önkormányzat ezzel kezdi el a fürdőváros forrásai fölé épített, és elhanyagolt pavilonok felújítását.
2025. január 19., 18:262025. január 19., 18:26
Elkezdődtek a borszéki Kossuth forrás felújítási munkálatai. A cél, hogy a hosszas elhanyagoltság után ismét visszahozzák a forrás eredeti szépségét.
Amint Mik József polgármester a Székelyhonnak elmondta, ehhez át kellett venniük ennek és a többi hasonló forrásnak a működtetési jogát a tulajdonostól, az Országos Ásványvíztársaságtól (SNAM), hiszen míg ez nem volt a kezükben, addig nem fordíthattak pénzeket ezek fejlesztésére.
Fotó: Borszék Önkormányzata
15 évre vették át a forrásokat, és most saját önkormányzati költségvetésből kezdhetik el a Kossuth-forrás helyreállítását.
– fogalmazott Mik József.
Fotó: Borszék Önkormányzata
A Kossuth kút és a fürdőtelep más források pavilonjai is műemlékként vannak nyilvántartva, hiszen több mint száz éve építették őket. A mostani felújítás az eredeti állapotokat hozza vissza. Mivel az építmény nagyon tönkrement, a felső, fából készült részeket teljesen ki kell cserélni. Nem olcsó beruházás, hiszen
Amint Mik Józseftől megtudtuk, a terv az, hogy amint az anyagiak engedik, sorban felújítják a többi hasonló forrást is.
Fotó: Borszék Önkormányzata
Fotó: Borszék Önkormányzata
Fotó: Borszék Önkormányzata
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!