
Kovács Árpád szerint erős a helyi közösség, amit a karácsonyi előkészületekkor is bizonyítottak
Fotó: Csató Andrea
Szennyvíz- és gázvezeték-hálózatokat építenek ki, korszerűsítik a régi községházát, de számos utcát is leaszfaltoznának Oroszhegy községben. Kovács Árpád, tavaly megválasztott polgármester teljes erőbedobással látott munkához.
2025. január 19., 17:332025. január 19., 17:33
2025. január 19., 20:012025. január 19., 20:01
Noha először szakmájában helyezkedett el a művészettörténészként diplomázott Kovács Árpád, akit tavaly választottak meg Oroszhegy új polgármesterévé, végül mégis a közösségi munka irányába terelődött élete.
Érdekességként elmondta lapunknak, hogy
Már gyerekként megtanulta szüleitől és nagyszüleitől a felelősségtudatot, illetve a közösségi lét, a munka lényegét.
– fogalmazott. Mindez meghatározta későbbi életét.
2008-ban vállalt először konkrét közösségi szerepet, amikor a korábbi községvezető kérésére jelöltette magát helyi képviselőnek, majd mandátumot nyert. Ezt követően sorra jöttek a kihívások, hiszen
Közel tíz évvel ezelőtt községmenedzser lett – ekkor szakadt el jobban tanult szakmájától.
Fotó: Csató Andrea
Elmondása szerint
Kovács Árpád egyébként úgy érzi, hogy vezetőként az a feladata, hogy meghallja az emberek hangját, forrásokat teremtsen a fejlesztésekhez, ugyanakkor segítse a civil szervezeteket.
Hangsúlyozta, az egyik legfontosabb kihívásnak az Oroszhegyet, Székelyszentkirályt és Tibódot érintő szennyvízhálózat teljes kiépítését és beüzemelését tartja. Erre közel tízmillió lejes támogatást kaptak az Anghel Saligny programban, így remélik, hogy a bürokratikus munka lezártával még idén elkezdődhet a kivitelezés. Mindemellett arról is beszélt, hogy
Fotó: Csató Andrea
A megpályázott összeget nem szeretnék elveszíteni, ezért úgy döntöttek, hogy ebből minden településen kiépítik a gerincvezetéket, viszont csak Oroszhegy alsó és Székelyszentkirály felső részében terjesztik ki a hálózatot, elsősorban a közintézményekhez.
Arról is beszélt, hogy egy, az országos helyreállítási terv programban (PNRR) megpályázott támogatásnak köszönhetően már zajlik az energetikai felújítás a korábbi községházán. Itt egy a székelyudvarhelyi inkubátorházhoz hasonló közösségi létesítményt szeretnének kialakítani.
Oroszhegy diafalvi részén 125 háztartás van, ahol a település más részeitől független, a lakók által korábban kialakított ivóvízhálózat üzemel. A gond az, hogy szárazság idején ott gyakran van vízhiány, amely kellemetlen az ott élők számra. Kovács Árpád azt látja a legjobb megoldásnak,
Mindemellett újabb forrásokat is be kell kötni a rendszerbe, de erre van lehetőség, hiszen a helyi közbirtokosság által készíttetett tanulmány szerint a település közelében bőven van talajvíz 80-100 méter mélyen.
Fotó: Csató Andrea
Az elengedhetetlen fejlesztések közé sorolta a polgármester azt is, hogy
Ezen a település már kész tervek vannak a Bálint és a Tót utcák felújítására, ám a kivitelezéshez külsős forrást kell behozni.
Itt egyébként a Lakatos és a Felszeg utcák felújítása is tervben van. Fancsalban és Tibódon köztereket szeretnének létrehozni. Utóbbi faluban a Dakó utcai, valamint a Szerelem hidat is szeretnék korszerűsíteni, továbbá kultúrotthont is építenének.
Oroszhegy községben egyébként 35 utca telekkönyveztetése is folyamatban van, ami előfeltétele a fejlesztéseknek.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!