
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az év első kilenc hónapjában 4,9 százalékkal 43 425-re nőtt a családon belüli erőszak körébe tartozó bűncselekmények száma a múlt év azonos időszakához képest.
2023. november 04., 17:012023. november 04., 17:01
Az országos rendőr-főkapitányság közrendvédelmi osztályának rendőr-főfelügyelője, Elena Calcan szombati sajtótájékoztatóján elmondta:
A vizsgált időszakban 9880 ideiglenes távoltartási parancsot adott ki a rendőrség – ismerteti az Agerpres.
A családon belüli erőszak körébe tartozó összesen 43 425 bűncselekmény közül 26 912 (62 százalék) ütlegelés és egyéb erőszakos tett, 5303 (12 százalék) fenyegetés, 3146 (7 százalék) a távoltartási végzés megsértése volt, és 3769 (9 százalék) családelhagyást is jegyeztek.
Az idei év első kilenc hónapjában nőtt mind az elkövetők (44 100), mind az áldozatok (45 439) száma.
Januártól szeptemberig a bíróságok 9003 távoltartási végzést adtak ki, ezek közül 4093-at rendőrségi ideiglenes távoltartási parancs alapján.
A vizsgált időszakban 330 agresszort köteleztek elektronikus nyomkövető viselésére – derült ki a rendőrségi szakember tájékoztatásából.
Megerősítette hétfőn a külügyminisztérium, hogy óriáshullámok okozták egy román állampolgár halálát Tenerifén.
Az Európai Unió Tanácsának elnöksége és az Európai Parlament (EP) képviselői ideiglenes megállapodásra jutottak az orosz földgáz importjának fokozatos megszüntetésére vonatkozó szabályozásról – tájékoztatott a két uniós intézmény szerdán.
Christian Stocker osztrák kancellár meghívására Ilie Bolojan hivatalos látogatást tesz szerdán és csütörtökön Ausztriában, és útban Bécs felé, Budapesten találkozik Orbán Viktor magyar kormányfővel is.
Egyelőre nincs Ukrajnára vonatkozó kompromisszumos béketerv, egyes amerikai javaslatok elfogadhatók Oroszország számára, mások viszont nem – jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója.
Donald Trump szerint jó esély van a megállapodásra, az ukrajnai korrupciós botrány azonban gondot jelent a békefolyamatban. Az amerikai elnök erről vasárnap beszélt, miután lezárult az amerikai és ukrán delegáció közötti egyeztetés Floridában.
Magyarország energiaellátásának alapját az Oroszországból érkező energiahordozók jelentik most is és a jövőben is – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Vlagyimir Putyin orosz államfővel megkezdett tárgyalások nyilvános szakaszában.
Csütörtök délutánig legkevesebb 55 ember vesztette életét és 280 lakót továbbra sem sikerült elérni egy szerdán keletkezett, nagy kiterjedésű tűz után az észak-hongkongi Taj Po negyed lakótömbjeiben – írja az MTI a helyi hatóságok közlésére hivatkozva.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
szóljon hozzá!