Fotó: Kristó Róbert
Az egyetem előtti oktatásban tanuló diákok szüleinek országos szövetsége (FNAPIP) arra kéri a tanárokat, az oktatási minisztériumot és a kormányt, hogy találjanak módot az építő párbeszédre, mert a mostani konfliktus vesztesei a gyermekek lesznek.
2010. március 22., 17:472010. március 22., 17:47
2010. április 08., 22:052010. április 08., 22:05
Fotó: Kristó Róbert
A szülők vasárnap elemezték a tanügyi szakszervezetek által bejelentett tiltakozási akciók következményeit. Úgy vélik, ha folytatódik a kialakult konliktusos helyzet, amikor a párbeszéd helyett erődemonstrációval próbálnak eredményt elérni a felek, a gyermekek tanuláshoz, való alapvető joga sérül. “Jelenleg a román diákok, gyermekeink, a beteg, megreformálatlan tanügyi rendszer és torz, valóságtól elrugaszkodott tanterv áldozatai. Nem szabadna őket felhasználnunk a szakszerveetek, kormány és minisztérium közötti konfliktusban” – vélik a szükők.
A szülök érdekvédelmi szervezetének vezetőtanácsa elemezte a tanügyi törvényt is, úgy vélik, fontos lenne, ha a közvita központosítottan zajlana, ha minden érintett fél kifejthetné és fenntarthatná az oktatás reformjával kapcsolatos érveit.
A három tanügyi szakszervezet a Szabad Tanügyi Szakszervezetek Szövetsége (FSLI), Az Országos Tanügyi Szakszervezet (FEN) és a Spiru Haret csütörtökön határozott a közös tiltakozásról, hétfőn kezdik akciójukat és megtörténhet általános sztrájkra is sor kerül a tanév vége közeledtével. Elégedetlenek, mert az egységes bérezési törvény alkalmazásával csökkentek fizetéseik, továbbá nehezményezik, hogy nem kérték ki véleményüket az új tanügyi törvényről. A döntés értelmében hétfőtől a tanárok nem írják be a naplóba a jegyeket és minősítéseket, március 25-én a tanügyi szakszervezetek nagygyűlést szerveznek a Victoria palotában, majd felvonulást, mely a tanügy minisztérium előtt zárul és párhuzamosan sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium előtt is.
Ugyancsak március 25-én felfüggesztik az oktatást az összes iskolában, vitát szerveznek a tanügyi törvényről. A szakszervezetek kifogásolták, hogy a jogszabálytervezetét nem küldték át elemzésre a pedagógusoknak.
A törvényre érkező megjegyzéseket április 14-én összesítik a szakszervezetek vezetői és összeállítanak egy anyagot, melyet továbbítanak a parlamentnek. A tanügyi szakszervezetek arról is határoztak, ha helyzet megoldására nincsenek kilátások, akkor április 22-én országszintű tiltakozást kezdeményeznek.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!