Románia hat partnere – Belgium, Kanada, Franciaország, Németország, Hollandia és az Amerikai Egyesült Államok – kéri Románia kormányát, hogy ne akadályozza a korrupcióellenes harcot – derül ki a külképviseletek által az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleményből.
2017. február 01., 21:512017. február 01., 21:51
„Mi, Románia nemzetközi partnerei és szövetségesei, mélységes aggodalmunkat fejezzük ki Románia kormányának 2017. január 31-e éjszakai akciójával kapcsolatban, amely aláásta az ország tíz évi, jogállamiságra törekvő és korrupcióellenes lépéseit” – olvasható az angol nyelvű közleményben.
Az idézett dokumentum szerint a vitatott rendelkezések veszélyeztetik Románia partnerségi kapcsolatait.
Az aláírók szerint a kormány akciója szembement az igazságszolgáltató testületek, a civil társadalom hiteles szereplői és a román állampolgárok egyhangúlag megfogalmazott véleményével és „nem tesz mást, mint súlyosan csorbítja Románia pozícióját a nemzetközi közösségben, kockáztatva a közös, az Európai Unió és NATO alapelvein nyugvó partneri viszonyokat”.
„Reméljük, hogy Románia kormánya visszafordítja ezt a szerencsétlen folyamatot” – teszi hozzá a közlemény, amely szerint ha valóban szükség van a vitatott törvénymódosításokra, ezeket csakis az összes érintett fél meghallgatásával, hiteles és megalapozott folyamat eredményeképpen lehet meghozni.
Az aláírók között lévő uniós országok képviselői az Európai Bizottság Együttműködési és Ellenőrzési Mechanizmusára figyelmeztetnek, amelynek keretében a közelmúltban újabb jelentés látott napvilágot. Az aláírók emlékeztetnek, hogy a jelentés szerint a korrupcióellenes harcot nem szabad leállítani, ellenkező esetben a mechanizmus lezárása nem történhet meg.
A nyilatkozat EU-tagságú aláírói remélik, hogy Románia olyan utat fog bejárni, amely lehetővé teszi az Európai Bizottságnak, hogy lezárja az ellenőrzési mechanizmust – derül ki a közleményből.
A pápaválasztás hivatalos kezdő időpontja május 7-én délután fél ötkor lesz, akkor zárják rá a bíborosokra a Sixtus-kápolna ajtaját – közölte a szentszéki szóvivő keddi sajtótájékoztatóján, amelyen további részleteket hozott nyilvánosságra.
A történelmi Komárom helyén már a Római Birodalom idején stratégiai fontosságú erődítmény állt. Két vára Szlovákiában, az ahhoz kapcsolódó erődök a mai magyarországi Komárom területén, a Duna jobb oldalán találhatók.
Négyen utaztak az autóban az M1-es sztrádán vasárnap, hárman a helyszínen életüket veszítették, egyiküket pedig mentőhelikopterrel vitték kórházba a balesetet követően.
Emberkereskedelem és munkavégzésre kényszerítés gyanúja miatt indult eljárás Prahova megyében egy család három tagja ellen. Az ügyészek szerint a három gyanúsított – két férfi és egy nő – nyolc éven át jogtalanul fogvatartott és dolgoztatott hét személyt.
Fegyverszünetet hirdetett Vlagyimir Putyin orosz elnök a második világháborús győzelem 80. évfordulójára moszkvai idő szerint május 8-án 7 órától május 11-én 00 óra 00 percig – közölte hétfőn a Kreml.
A katolikus egyház bíborosai, akik már Rómában tartózkodnak, hétfőn összeülnek, hogy egyeztessenek az új pápa megválasztásának menetrendjéről – jelentette a DPA hírügynökség az Agerpres tudósítása szerint.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Tömött sorokban több tízezren állnak sorban reggel óta Ferenc pápa sírjánál a Santa Maria Maggiore-bazilikában, miközben a Szent Péter téren szászötvenezren vettek részt a Pietro Parolin bemutatta vatikáni misén vasárnap – számolt be az MTI.
Mielőtt végső nyughelyére helyezték Ferenc pápát, végső tiszteletadással búcsúztak tőle a szűzanya ikonja előtt a Santa Maria Maggiore-bazilikában. A katolikus egyházfő előtt 200 ezres tömeg tisztelgett a Szent Péter-bazilika előtti téren.
Több médium is élő közvetítést ad Ferenc pápa temetéséről. A Vatican News Youtube-csatornáján is élőben mutatják a temetési szertartás minden mozzanatát. Kövesse ön is rajtunk keresztül!
szóljon hozzá!