Románia célja a NATO keleti szárnyának megerősítése és a jelentős NATO-jelenlét az országban – jelentette ki Victor Ponta miniszterelnök szerdán este a román nagykövetek éves értekezletén, Bukarestben.
2014. augusztus 29., 14:472014. augusztus 29., 14:47
Közölte: Romániának „biztonságexportőrré” kell válnia a térségben, Moldovának, Ukrajnának és Grúziának a nemzetközi jog és a politikai és alkotmányos kapcsolatok alapján támogatást kell nyújtani a biztonságuk érdekében.
Titus Corlăţean külügyminiszter a rendezvényen kifejtette: Románia diplomáciai prioritásai a stratégiai partnerekkel, különösen az Egyesült Államokkal fennálló stratégiai partnerség mélyítése, a Moldovával fennálló kapcsolatok kiemelt jellege, valamint a schengeni csatlakozás.
Rámutatott: a román diplomácia célja az, hogy felhívja a figyelmet Románia stratégiai helyzetére.
Regionális szinten az ország célja a térség stabilitásának és biztonságának biztosítása, valamint a keleti szomszédságban található országok területi egységének megőrzése.
Az Egyesült Államokkal mind katonai, mind gazdasági téren el kívánják mélyíteni az együttműködést, és a külügyminiszter úgy értékelte, hogy Románia pozíciói egyre jobbak az amerikai vízumkényszer eltörléséről szóló tárgyalásokon.
Az euroszkeptikus, populista és idegenellenes erők európai parlamenti választásokon tapasztalt előretörése kapcsán megjegyezte: az EU egyetlen lehetősége az, hogy azon témakörökre koncentráljon, amelyek valós hatással vannak az európai polgárok életére. Oroszország kapcsán kifejtette: mindkét fél számára hasznos együttműködésre törekednek.
A rendezvényen egyébként részt vett Catherine Ashton, az EU külügyi főképviselője is, aki Victor Pontával is tárgyalt. A megbeszélésen Moldováról és az ukrajnai helyzetről esett szó.
Visszatért a kánikula július végére, idén pedig még az is lehet, hogy nem is volt ennél melegebb nap, mint a szombati. Magyarországon a napi és a szezonális melegrekord is megdőlt.
76 évesen elhunyt Ozzy Osbourne rocklegenda, a Black Sabbath frontembere, aki később szólókarrierjével is világhírnevet szerzett magának.
A román és a holland hatóságok emberkereskedelem és pénzmosás gyanújával előállítottak tizenhárom embert, akik romániai nőket kényszerítettek prostitúcióra Hollandiában.
A román hadsereg légtérfigyelő rendszere hétfő hajnali 3 óra körül több kisebb légi célpontot jelzett az ukrán légtérben, a román határtól északra, Máramaros és Suceava megye közelében – adta hírül hétfőn a védelmi minisztérium.
Donald Trump amerikai elnök a BBC brit közszolgálati médiatársaságnak nyilatkozva kijelentette, hogy csalódott Vlagyimir Putyinban, amiért többszöri próbálkozás ellenére sem tudott egyezségre jutni az orosz államfővel az ukrajnai tűzszünetről.
Az Axiom–4-küldetés négyfős legénysége hétfőn befejezte küldetését a Nemzetközi Űrállomáson, délután elhagyja annak fedélzetét.
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
szóljon hozzá!