Hatvankilenc éves korában elhunyt Kim Dzsong Il (fotó), a sztálinista Észak-Korea államfője – jelentette be az állami televízió. A diktátort helyi idő szerint szombat reggel, egy vonaton érte halál, amikor egyik „szokásos” vidéki szemleútján vett részt.
2011. december 19., 12:482011. december 19., 12:48
2011. december 20., 13:022011. december 20., 13:02
A hétfőn megjelent közlemény alapján az észak-koreai vezető a „túlhajszolt fizikai és szellemi munka okozta kimerülés” miatt hunyt el. Egészen pontosan szívrohamot kapott. A temetését december 28-án fogják tartani Phenjanban, addig nemzeti gyászt rendeltek el – közölte az észak-koreai hírügynökség.
Az észak-koreai bejelentés után riadókészültségbe helyezték a dél-koreai haderőt, és Szöulban közölték, hogy rendkívüli ülést tart a nemzetbiztonsági tanács. A dél-koreai elnök lemondta hétfői programját. Az ázsiai tőzsdék a hírre eséssel reagáltak.
Hírek szerint az észak-koreai vezető 2008-ban szélütést kapott, több hónapig távol volt a nyilvánosságtól, és sokan már akkor halálhírét keltették. A feltehetően cukorbetegséggel és szívpanaszokkal is küszködő vezér azonban az utóbbi hónapokban viszonylag élénknek tűnt a közelmúltbeli kínai és oroszországi látogatásán készült fotókon és videofelvételeken, és várható halála is kikerült a nemzetközi sajtó témái közül.
Észak-Korea a történelem első „kommunista dinasztiája”. A világtól hermetikusan elzárt országban még az államalapító Kim Ir Szen kezdte meg a személyi kultusz kiépítését saját maga és fia, Kim Dzsong Il körül, aki 1994-ben került a kommunista rezsim élére.
Az elhunyt sztálinista vezér helyét minden bizonnyal legkisebb fia, a 28 – más források szerint 27 – éves Kim Dzsong Un foglalja el. A KCNA hivatalos észak-koreai hírügynökség a halálhír bejelentése után „nagy utódnak”, valamint „pártunk, népünk, hadseregünk kiváló vezetőjének” nevezte Kim Dzsong Unt, ami valószínűleg most fordult elő először – jelentette a Reuters.
Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.
Kína szerdán kiadott, a világjárvány elleni válaszlépéseiről szóló úgynevezett fehér könyvében megismételte azon állítását, hogy a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira: az egyikben a szavazócédulákat égetik majd el, a másikból száll fel az eredménytelen szavazást jelentő fekete vagy a sikeres pápaválasztást jelző fehér füst.
A pápaválasztás hivatalos kezdő időpontja május 7-én délután fél ötkor lesz, akkor zárják rá a bíborosokra a Sixtus-kápolna ajtaját – közölte a szentszéki szóvivő keddi sajtótájékoztatóján, amelyen további részleteket hozott nyilvánosságra.
A történelmi Komárom helyén már a Római Birodalom idején stratégiai fontosságú erődítmény állt. Két vára Szlovákiában, az ahhoz kapcsolódó erődök a mai magyarországi Komárom területén, a Duna jobb oldalán találhatók.
Négyen utaztak az autóban az M1-es sztrádán vasárnap, hárman a helyszínen életüket veszítették, egyiküket pedig mentőhelikopterrel vitték kórházba a balesetet követően.
Emberkereskedelem és munkavégzésre kényszerítés gyanúja miatt indult eljárás Prahova megyében egy család három tagja ellen. Az ügyészek szerint a három gyanúsított – két férfi és egy nő – nyolc éven át jogtalanul fogvatartott és dolgoztatott hét személyt.
Fegyverszünetet hirdetett Vlagyimir Putyin orosz elnök a második világháborús győzelem 80. évfordulójára moszkvai idő szerint május 8-án 7 órától május 11-én 00 óra 00 percig – közölte hétfőn a Kreml.
A katolikus egyház bíborosai, akik már Rómában tartózkodnak, hétfőn összeülnek, hogy egyeztessenek az új pápa megválasztásának menetrendjéről – jelentette a DPA hírügynökség az Agerpres tudósítása szerint.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
szóljon hozzá!