
Szombaton 150 ezren szavaztak már külföldön
Fotó: Román külügyminisztérium
Szombaton 21 óráig több mint 150 ezer választópolgár szavazott külföldön a parlamenti választásokon – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
2024. december 01., 08:062024. december 01., 08:06
Ezek szerint az urnanyitástól romániai idő szerint 21 óráig 153 132 román állampolgár voksolt a külképviseleti szavazókörzetekben. Emellett 4343 külföldön élő román választópolgár levélben adta le a szavazatát – ismerteti az Agerpres.
Eddig a legtöbben
az Egyesült Királyságban (27 458),
Olaszországban (24 317),
Németországban (23 748),
Spanyolországban (19 677),
a Moldovai Köztársaságban (14 687)
és Franciaországban (7559) szavaztak.
Külföldön nincs lehetőség mozgóurnát igényelni.
A részvétel a prezenta.roaep.ro weboldalon valós időben követhető.
Külföldön két napon át, szombaton és vasárnap lehet szavazni a parlamenti választásokon.
Nyolcvanhat éves korában meghalt Chuck Norris harcművészeti bajnok, ikonikus akciófilm-sztár.
Ilie Bolojan miniszterelnök bejelentése szerint a koalíciós pártok vezetőinek csütörtök délelőtti ülésén megtalálták a megoldást a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kért szolidaritási csomag finanszírozására.
Nicușor Dan elnököt csütörtökön fogadta Mark Rutte, az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének főtitkára a NATO brüsszeli székhelyén.
A magyar tudomány és kultúra emberei munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A külügyminisztérium csütörtökön megerősítette, hogy börtönbüntetésre ítéltek Oroszországban egy román állampolgárt.
A legfontosabb feladatunk, hogy Magyarországot soha ne engedjük belerángatni a háborúba – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a kiszabadított hadifoglyokkal való, Budapestre érkezésekor.
Egyiptomból Romániába érkezett szerda egy magán légitársaság gépén 172 román állampolgár, akik Izraelből kértek segítséget a hazatéréshez – közölte a külügy.
Az iráni légvédelem, a légierő, a haditengerészet és a vezetőség megsemmisítését jelentette be kedden Donald Trump amerikai elnök, aki hozzátette, hogy Teherán tárgyalni akar, ám, mint mondta, ehhez már túl késő.
A közel-keleti események miatt összesen 28 járatot töröltek kedden a bukaresti repülőtereken az Izraelbe, Dubajba, Bahrainba, Katarba és Jordániába közlekedő útvonalon – tájékoztatott a fővárosi repülőtér-üzemeltető vállalat (CNAB).
Hétfő estére halasztották a 300 román állampolgár hazaszállítására szervezett TAROM-különjáratok elindítását. Ők a közel-keleti konfliktuszónából kerültek Egyiptomba, hogy biztonságosabb helyről térhessenek haza.
szóljon hozzá!