
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A végleges tanári állásokra kiírt versenyvizsgán részt vevő személyek 41,9 százaléka, azaz 11 928 jelentkező kapott 7-est vagy annál nagyobb jegyet; 74-en tízesre vizsgáztak – derül ki a tanügyminisztérium által kedden közzétett eredményekből.
2024. július 23., 14:512024. július 23., 14:51
2024. július 27., 12:312024. július 27., 12:31
A határozatlan idejű rendes tanári álláshelyek elfoglalásához legalább 7-es, a helyettesítő tanári állás betöltéséhez legalább 5-ös jegyre van szükség – emlékeztet az Agerpres.
2669 jelentkező visszalépett, 49-et kizártak a vizsgáról, ebből 11-et csalás vagy csalási kísérlet miatt.
A javítóközpontokhoz 28.519 dolgozat jutott el, ebből 51-et érvénytelennek nyilvánítottak, így végül 28 468 vizsgázó dolgozatát pontozták.
Az óvásokat kedden este 21 óráig, majd szerdán 12 óráig lehet benyújtani. A végleges eredményeket július 31-én teszik közzé.
A tanári állások elosztása augusztus elseje és 6-a között zajlik.
Szerdán tartják a véglegesítő vizsga írásbelijét
Szerdán szervezi meg a tanügyminisztérium a pedagógusi véglegesítő vizsga írásbeli próbáját. A vizsga reggel 9 órakor kezdődik, a résztvevőknek négy óra áll a rendelkezésükre a vizsgafeladatok megoldására. Az első eredményeket július 30-án teszik közzé, az óvásokat aznap és másnap lehet benyújtani. A végleges eredményeket augusztus 6-án közlik. A véglegesítő vizsga jogosít fel a tanári szakma gyakorlására a közoktatásban. A sikeres vizsga feltétele a legalább 8-as osztályzat megszerzése.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
81 éves korában elhunyt Udo Kier német színész, aki több mint 200 szerepben tűnt fel élete során. Halálhírét partnere, Delbert McBride erősítette meg, a színész egy kaliforniai kórházban hunyt el.
Különleges vízumot hoz létre a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra utazó szurkolók számára az Egyesült Államok – jelentette be Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Bekérették a külügyminisztériumba pénteken a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen november 10-én indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
Bukarest és Kijev egyaránt tagadta kedden Moszkva vádjait, miszerint Ukrajna és Nagy-Britannia egy közös titkosszolgálati akcióval el akart téríteni egy orosz vadászrepülőgépet – írja az Agerpres az AFP hírügynökségre hivatkozva.
Lezuhant egy török katonai teherszállító repülőgép kedden Georgia légterében, az Azerbajdzsánnal közös határ közelében. A zuhanást szemtanúk filmezték le.
Elfogták hétfőn Olaszországban az itthon börtönbüntetésre ítélt, de szökésben lévő maneleénekes Dani Mocanut és a testvérét.
szóljon hozzá!