Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Hétfőn kezdődik a gyerekek óvodai és bölcsődei újrabeíratása. Az újrabeíratási szakasz május 24-éig tart.
2024. május 20., 09:462024. május 20., 09:46
2024. május 21., 14:132024. május 21., 14:13
Ebben a szakaszban azoknak a szülőknek kell újrabeíratási kérelmet benyújtaniuk, akik azt szeretnék, hogy gyermekük a 2024-2025-ös tanévben is ugyanabba az oktatási intézménybe járjon, mint eddig – ismerteti az Agerpres.
Az újrabeíratási szakaszt követően az óvodák és bölcsődék közzéteszik a szabadon maradt helyek számát, amelyekre május 27-én kezdődik a beiratkozás.
Beperelte az Európai Bizottságot a román állami gázipari vállalat, a Romgaz – írta az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonon beszélt Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel az Oroszország és az Egyesült Államok közötti csúcstalálkozó előkészületeiről – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságírókkal pénteken Moszkvában.
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.
Budapesten találkozik Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök – ezt az amerikai elnök jelentette be csütörtökön, miután telefonon egyeztetett az orosz államfővel.
Rekordmennyiségű, több mint hárommillió euró értékű csempészett cigarettát foglaltak le a román hatóságok a bolgár-román határ közelében – közölte csütörtökön a román határrendészet.
Ha az európai vezetők nem tennének meg mindent annak érdekében, hogy az amerikai elnök sikertelen legyen a végrehajtásukkal, akkor már létrejött volna az orosz-ukrán, európai és amerikai megállapodás – jelentette ki Orbán Viktor.
Feltörte két fogvatartott a Târgu Jiu-i börtön informatikai rendszerét, és módosította a büntetésekkel, az intim látogatásokkal és a rabok vásárlásaival kapcsolatos adatokat.
Meghaladták a kétmilliárdos bevételt a Nemzeti Filmintézet (NFI) által támogatott magyar filmek az első három negyedévben a mozikban.
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.
Több mint kétezer doboz csempészcigarettát találtak egy román kisbuszban, amelyet az M1-es autópályán ellenőriztek a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
1 hozzászólás