
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tizenegy megyére adott ki hétfőn havazásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2024. november 11., 12:222024. november 11., 12:22
2024. november 11., 12:232024. november 11., 12:23
Az előrejelzés szerint november 12-e (kedd) 20 óráig a Déli-Kárpátokban havazni fog, 10-20 centiméteres hóréteg rakódik le.
– írja az Agerpres.
Konstanca és Tulcea megyében hétfőn este 20 óráig erős szél fúj, 50-60 km/h sebességű széllökésekkel.
Szerda délelőttig enyhe esőzésekre kell felkészülni az ország egész területén, a Keleti- és Déli-Kárpátokban a csapadék havaseső vagy hó formáját ölti. A lehulló csapadék mennyisége eléri a 10-15 litert négyzetméterenként, Olténiában és Munténiában helyenként a 25 litert is meghaladhatja négyzetméterenként.
Cristi Tudor, a Craiova megyei Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság képviselője arról tájékoztatta az AGERPRES-t, hogy a DN67C jelzésű magashegyi út Rânca (Gorj megye) és Obârşia Lotrului (Vâlcea megye) közötti szakaszát hétfő reggel lezárták, és ha az időjárási feltételek nem kedveznek az újranyitásához, akkor tavaszig zárva is marad.
A benne ülő ötéves kisfiúval együtt lopott el egy autót egy húszéves férfi a Pest vármegyei Sülysápon szerdán, majd a gyermeket hat kilométerrel arrébb Úriban egy bolt előtt magára hagyta és továbbhajtott.
Újra bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a Romániával délnyugatról határos Szerbia. Idén decembertől vagy jövő év márciustól tervezik újraindítani.
Megvásárolja a medgyesi Automecanica Rt. többségi részvénycsomagját a török Otokar. A Koç Grouphoz tartozó Otokar a szárazföldi harcászati eszközök legnagyobb törökországi exportőre.
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben – közölte a katalán rendőrség.
Két román állampolgár könnyebb sérüléseket szenvedett a spanyolországi Córdoba térségében történt vasúti balesetben – erősítette meg hétfőn a külügyminisztérium.
Halálos vonatbaleset történt a dél-spanyolországi Córdoba közelében, amelyben legkevesebb 39 ember életét vesztette, a sérültek száma hetven fölött van, legalább 24 ember sérülése súlyos, közülük négy kiskorú – írja az EFE spanyol hírügynökség.
Pánik tört ki egy németországi autópályán, miután egy ittas román sofőr közel 30 kilométeren át a forgalommal szemben vezetett. Összefogással tudták feltartóztatni.
Adrian Ahrițculesei január 9-én elérte a Déli-sarkot, és ezzel beírta magát a történelembe: ő az első román állampolgár, akinek sikerült elérnie az Antarktisz mindhárom fontos pontját – jelentette be a hegymászó menedzsere, Ștefan Adrian Jurca.
Madárral ütközött, emiatt megszakította útját a Lufthansa Münchenből Kolozsvárra tartó járata Budapesten vasárnap kora délután – közölte a Budapest Airport vállalati kommunikációs és kormányzati kapcsolatok vezérigazgató-helyettese az MTI-vel.
Legalább 40 ember vesztette életét szombaton, az Egyesült Államok venezuelai műveletében, amelynek során elfogták Nicolás Maduro elnököt – írja a New York Times egy venezuelai tisztviselőre hivatkozva.
szóljon hozzá!