Fotó: presidency.ro
Hivatalos látogatás keretében érkezett szerdán Bukarestbe Károly herceg. A brit trönörökös háromnapos romániai látogatása során találkozik Klaus Johannis államfővel, Sorin Grindeanu miniszterelnökkel és több civil szervezet képviselőjével.
2017. március 29., 18:572017. március 29., 18:57
2017. március 29., 22:352017. március 29., 22:35
A Románia Csillaga Érdemrend Nagykeresztjével tüntette ki szerdán Károly walesi herceget Klaus Johannis államfő. A brit trón várományosa romániai tevékenységeiért és Románia népszerűsítéséért kapta meg az állami kitüntetést. Johannis 17 óra körül fogadta a Cotroceni-palotában Károly herceget, aki bejegyzést írt az elnöki palota vendégkönyvébe, majd négyszemközti és hivatalos beszélgetések zajlottak kettejük között.
Károly herceg nagyot lendített Románia népszerűsítésén a nagyvilágban – jelentette ki Klaus Johannis a kitüntetés átadásakor. A román államelnök felidézte, hogy Károly herceg 1998 óta csaknem évente meglátogatta Romániát, amely iránt különleges szeretetet táplál, és amelyet kiválóan népszerűsít a nagyvilágban, de értékei és hagyományai megőrzésében is jelentős szerepet vállal.
Johannis kifejtette: számos külföldit vonz Románia szépsége, de Károly herceg kitűnik közülük „kitartásával, és a helyi közösségek fejlesztésében, valamint a történelmi és kulturális örökség védelmében vállalt szerepével”.
A román államfő megemlítette, hogy Károly herceg már az 1980-as években kiállt a romániai falvak védelmében a kommunista rezsim falurombolása ellen, és később is aktív szerepet vállalt annak az életformának a népszerűsítésében, amelyben a természet, a hagyomány és a modern készségekkel felvértezett ember harmonikusan él együtt. 2015-ben a brit trónörökös létrehozta Szászfehéregyázán (Viscri) a Walesi Herceg Alapítványt a térségi lakosság megsegítése érdekében, 2016-ban pedig a The Prince of Wales's Training Centre mesterségoktató központot – idézte fel Johannis.
A walesi herceg mindig a csodálat hangján beszél Romániáról és polgárairól, és szerepet vállalt az ország természeti szépségeit bemutató, Wild Carpathia című dokumentumfilmben is – emlékeztetett Johannis. Mindezzel azt bizonyítja, hogy lelkileg azonosul országunkkal, a román nép pedig mélységesen hálás Károly herceg romániai megvalósításaiért, tette hozzá az államfő.
Klaus Johannis úgy értékelte: a brit trónörökös hivatalos látogatása fontos mérföldkő a Románia és az Egyesült Királyság közti stratégiai partnerség megerősítésében, amelynek a katonai és biztonsági együttműködés, valamint a gazdasági kapcsolatok jelentik a fő alappiléreit. Az államelnök a brit-román kapcsolatok fontos elemeként értékelte az Egyesült Királyságban élő és dolgozó, nagy létszámú román közösséget is.
Johannis részvétét fejezte ki a maga és az egész román nép nevében a múlt heti terrortámadás áldozataiért, mielőbbi felépülést kívánva a sérülteknek. Hozzátette: az a tény, hogy két román állampolgár is van a sebesültek között, tragikus módon bizonyítja a két nép közösségét, de azt is, hogy csak szolidaritással lehet túllépni az ehhez hasonló nehéz időszakokon.
Aura Woodward, a walesi herceg nevét viselő alapítvány ügyvezető igazgatója az Agerpres hírügynökségnek adott interjúban a trónörökös Románia iránti szeretetéről beszélt, felidézve, hogy Károly herceg közel 20 éve rendszeres látogatója országunknak, tájékozott az itt élő közösségek kérdésében és a hozzá közel álló projekteket támogatja is.
A brit korona örököse szerdán 15.40-kor érkezett Bukarestbe a Royal Air Force gépével. A Henri Coandă repülőtér fogadótermében George Ciamba külügyi államtitkárral, valamint Dan Mihalachéval, Románia egyesült királyságbeli nagykövetével és Paul Brummellel, Nagy-Britannia romániai nagykövetével találkozott – számol be az Agerpres.
Fotó: presidency.ro
Ezt követően Klaus Iohannis államfő fogadta a Cotroceni-palotában a walesi herceget Paul Brummel, Dan Michalache, valamint Aura Woodward, a walesi herceg nevét viselő romániai alapítvány ügyvezető igazgatója jelenlétében.
Látogatásának első napján Károly herceg koszorút helyezett el az ismeretlen katona sírjánál, majd a Cotroceni-palotában fogadta őt az államelnök, akivel többek között a Románia és Nagy-Britannia közötti stratégiai partnerség fejlesztéséről és elmélyítéséről, a két ország közötti kapcsolatnak a Brexit tükrében való alakulásáról, illetve a brit trónörökös romániai jótékonysági tevékenységeiről tárgyaltak.
Fotó: presidency.ro
1998 óta másodszor tesz hivatalos látogatást Romániában Károly herceg.
Fotó: presidency.ro
Csütörtökön a bukaresti Erzsébet-palotában fogadja a walesi herceget Margit hercegnő és Radu herceg – közölte Mihály király sajtóirodája az Agerpres hírügynökséggel. Romániai hivatalos látogatásának második napján Károly herceg, a brit korona örököse a román királyi család tagjaival fog találkozni.
Az idézett forrás leszögezi, hogy az alapítása óta eltelt 150 év alatt a román királyi család állandó kapcsolatot ápolt Nagy-Britannia uralkodóházával, és ezt a kapcsolatot „a csodálat, ragaszkodás és tisztelet jellemezte” úgy hivatalosan, a két nemzet történelmének síkján, mint magán- és családi tekintetben.
Fotó: presidency.ro
– fogalmaz a román királyi ház közleménye.
Fotó: presidency.ro
A brit koronaherceg 2011-ben és 2016-ben már ellátogatott az Erzsébet-palotába – idézi fel a közlemény.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!