Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Fehér megyében több mint 400 házat, melléképületet, hét hidat és pallót, több kilométernyi utat, negyven személygépkocsit tett tönkre a péntek esti heves esőzés – közölte az Agerpres hírügynökséggel szombaton a Fehér megyei sürgősségi bizottság.
2018. június 23., 11:432018. június 23., 11:43
2018. június 23., 13:022018. június 23., 13:02
Péntek este 35–40 liter csapadék esett négyzetméterenként, ezt erős szél és helyenként jégeső kísérte, így jelentősen felduzzadtak a folyóvizek, Gyulafehérváron, Balázsfalván és Szászsebesen a csatornahálózat elvezető képességét meghaladta a lezúduló vízmennyiség, Magyarigenben és Boroskrakkón gazdaságok kerültek víz alá.
A katasztrófavédelmi bizottság jelentése szerint Boroskrakkó szenvedte meg leginkább az időjárást, itt 200 házat és melléképületet öntött el az ár, nyolc személyt ki kellett menekíteni, két kilométeres szakaszon tönkrement az út, 20 személygépkocsi megrongálódott.
A Magyarigen községhez tartozó Borosbocsárdon 150 házat és melléképületet, öt hidat és pallót tett tönkre az ár, két személyt ki kellett menekíteni, húsz autó itt is megrongálódott.
Gyulafehérváron tíz házat és udvart, Balázsfalván 12 házat és melléképületet, Szászsebesen kilenc lakást öntött el a víz. Az áramszolgáltatást több helyen meg kellett szakítani az áradások miatt, szombat reggel még 1270 háztartásban nem volt áram a megyében.
A katasztrófavédelmisek jelenleg is dolgoznak a károk elhárításán.
Vihar okozta károk 14 megyében és Bukarestben
Románia tizennégy megyéjében és a fővárosban, összesen 28 településen okozott károkat a hirtelen lezúdult nagy mennyiségű eső – közölte az országos katasztrófavédelem (IGSU). Az utóbbi 24 órában Fehér, Arad, Temes, Szatmár, Beszterce-Naszód, Kolozs, Hargita, Maros, Galac, Ilfov, Ialomiţa, Teleorman, Vâlcea és Vráncsa megyében, valamint Bukarestben 439 lakást, 455 udvart, 18 alagsort és pincét árasztott el a víz. Az áradás miatt 55 híd és palló, 39 személygépkocsi és haszongépjármű, egy vasútszakasz és három útszakasz rongálódott meg.
A közigazgatási törvénykönyv nem teszi lehetővé, hogy a polgármesteri hivatalnál és a helyi érdekű közszolgáltatásoknál dolgozó alkalmazottak a helyi tanács határozata alapján olyan bérpótlékokat kapjanak, amelyeket más jogszabályok nem írnak elő.
Diana Şoşoacă EP-képviselő, az SOS Románia párt elnöke egy hétfői kampányrendezvényen kijelentette, hogy támogatni fogja Călin Georgescu független jelöltet az államfőválasztás második fordulójában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőtestülete jóváhagyta hétfő esti ülésén, hogy a Bihar megyei tanács elnöki tisztségét betöltő Ilie Bolojan legyen a párt ideiglenes elnöke – nyilatkozták pártforrások.
A foglalkoztatási feltételeket, a pályázók értékelését, a munkaszerződések megkötésének szabályait, a munkaszerződések megszüntetésének feltételeit és a munkaügyi joghatósággal kapcsolatos egyéb szempontokat mutatja be Fazakas László ügyvéd.
Valeria Herdea, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke szerint az országban a háziorvosok közel 20 százaléka 70 évnél idősebb, és sok olyan település van, ahol nincs családorvos.
Hétfőn a Kreml (Oroszország kulturális és hatalmi központja) közölte, hogy nem ismeri Călin Georgescu világnézetét, írja Reuters.
Vasárnap 435 választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte hétfőn a belügyminisztérium szóvivője.
A következő napok legfontosabb feladata a mozgósítás a december elsejei parlamenti választásokra – hangsúlyozta Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke, a szövetség államfőjelöltje.
A romániai elnökválasztás első fordulójában résztvevő román állampolgárságú moldovaiak többsége, 56,65 százaléka a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltjére, Elena Lasconira szavazott – írta hétfőn a Moldpres hírügynökség.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek több mint 99,93 százalékos feldolgozottságánál Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) jelöltje megelőzte a Szociáldemokrata Párt (PSD) jelöltjét, Marcel Ciolacut.
szóljon hozzá!