
Fotó: Erzsébet táborok/ Facebook
Hankó Balázs az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány által működtetett Gyógyító Szent Erzsébet-táborba látogatott. Idén 110 ezren vehetnek részt a programokban iskolásként, nagycsaládosként vagy rászoruló, illetve egyszülős család tagjaként – számol be róla az MTI.
2025. augusztus 05., 11:052025. augusztus 05., 11:05
2025. augusztus 05., 11:082025. augusztus 05., 11:08
Hankó Balázs kifejtette, hogy azok a gyermekek, akik valamilyen betegséggel élnek együtt, olyan körülmények között lehetnek együtt nyáron, ahol a szabadság, a szünidő, de az edukáció is jelen van. Mindemellett kiváló egészségügyi ellátást kapnak, de megvalósul az Erzsébet-tábor ötös tematikája, amelyben
– tette hozzá.
Jelenleg 1-es típusú cukorbeteg gyerekek táboroznak a Kis-Balaton közelségében, a Semmelweis Egyetem orvosainak, hallgatóinak részvételével, a gyermekorvosok felügyelik a fiatalokat, illetve a Pető András Kar konduktorai „tesóként, azaz segítőként segítik a kikapcsolódását” a fiataloknak.
A táborban való részvételért jelképesen ezer forintot kell fizetnie a gyerekeknek, de biztosított az emelt szintű egészségügyi ellátás és az étkezés is a cukorbeteg gyerekek mindennapjaihoz illeszkedően – ismertette a miniszter.
fogalmazott Hankó Balázs.
A Semmelweis Egyetem mellett az ország összes gyermekgyógyító centrumát, kórházát megkeresték, és velük együttműködési megállapodást kötve indították el ezt a tábortípust, amely két részből áll, vasárnaptól péntekig valamilyen betegséggel élő vagy abból gyógyuló gyerekeknek tartják, hétvégén pedig családjaikkal fogadják a gyerekeket.
hiszen a rehabilitációs, edukációs részt a gyerekeket kezelő intézmények nyújtják ebben az egy hétben, a rekreációt pedig az alapítvány biztosítja a hullámvasúttól kezdve a csónakcsúszdáig, sokféle programlehetőség formájában. Most már öt helyszínen, a zalaszabarin kívül Zánkán, Fonyódligeten, Erdélyben, illetve Ágotafalván működtetnek táborokat, van, ahol már egész évben, így juthatnak el évente 110 ezren valamelyik Erzsébet-táborba – jelezte az alapítványi elnök.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.
Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében.
További 16,5 millió eurós uniós támogatást jelentett be az afrikai ebolajárvány megfékezésére Hadja Lahbib, az Európai Bizottság válságkezelésért felelős tagja Brüsszelben kedden.
Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.
Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.
Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.
Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.
Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.
A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.
szóljon hozzá!