Daniel Funeriu tanügyminiszter hétfőn Aradon kijelentette, hogy a közeljövőben át kell térni az adatok felhalmozására, „vagyis a magolásra” alapuló oktatásról a képességekre épülő képzésre, és elmondta, hogy a szakemberek egy új iskolai kerettanterven dolgoznak.
2010. szeptember 13., 18:442010. szeptember 13., 18:44
2010. szeptember 24., 14:552010. szeptember 24., 14:55
Az új tanévvel kapcsolatban a miniszter elmondta, a romániai gyerekek 90,5 százaléka „közegészségügyi engedéllyel rendelkező iskolákba” járhat.
Hozzátette: tudatában van annak, hogy az oktatókat nem fizetik meg eléggé. „Minden rendszer normális működéséhez nagyon jól felkészült, megfelelően szelektált és jól megfizetett humán erőforrásra van szükség. Sajnos, Romániában e három feltétel egyike sem teljesült az utóbbi húsz évben” – fejtette ki Funeriu.
Azzal kapcsolatban, hogy az Arad megyei tanügyi szakszervezetek arra panaszkodtak, hogy a miniszter kerülte a velük való találkozást a tanév első napján, Funeriu elmondta, senki nem kérte tőle, hogy találkozzanak, a nyári vakáció idején pedig számos alkalommal folytatott megbeszélést a tanügyi szakszervezetek országos vezetőivel.
Daniel Funeriu tanügyminiszter hétfőn reggel részt vett a tanévnyitó ünnepségen az aradi Dimitrie Ţichindeal Pedagógiai Líceumban, majd több más iskolába is ellátogatott.
A legnagyobb Arad megyei tanügyi érdekvédelmi tömörülés, a Demokratikus Tanügyi Szakszervezet (SDI) képviselői arra panaszkodtak, hogy Daniel Funeriu miniszter nem hívta megbeszélésre az oktatókat, és bírálták részvételét a tanévnyitón.
Az Országos Tanügyi Szövetség és a Spiru Haret Szövetség pedig arra buzdította a pedagógusokat, iskolaigazgatókat, hogy ne engedjék a politikusokat a tanévkezdési ünnepségeken felszólalni.
A megszokottól eltérő, bensőségesebb, „családiasabb” repertoárral állt színpadra a Bagossy Brothers Company pénteken és szombaton a budapesti Kobuci Kertben.
A Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov hétfőn kijelentette, hogy a szavazás lebonyolítása „enyhén szólva is furcsa” volt a romániai elnökválasztáson – írja a TASS orosz állami hírügynökségre hivatkozva a Reuters.
Romániai idő szerint vasárnap 21 óráig több mint 1,64 millió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szóvivője szerint az elnökválasztást befolyásoló orosz beavatkozásra utaló jeleket észleltek vasárnap a román hatóságok.
Romániai idő szerint vasárnap 16 óráig több mint 1 300 000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A román diplomácián nem múlik, hogy a külföldön élő román állampolgárok viszonylag könnyedén szavazhassanak. Európa nagyobb román diaszpórával rendelkező országaiban sok helyiséget kibérelt a külügyminisztérium. Budapesten is nagy a szavazókedv.
Romániai idő szerint vasárnap 14 óráig több mint 1.110.000 román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Hitetek és örömötök szolgája akarok lenni – mondta XIV. Leó a péteri szolgálatának kezdetét jelentő szentmisén vasárnap a vatikáni Szent Péter-téren, hangsúlyozva, hogy a péteri szolgálat két dimenziója a „szeretet és az egység”.
Romániai idő szerint vasárnap 11 óráig több mint 827 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Több mint hatszáz román állampolgár élt szavazati jogával péntek óta a tokiói román nagykövetségen. Köztük egy székelyudvarhelyi választó – kollégánk – is.
szóljon hozzá!