A tanárok később kapják kézhez a fizetésüket. Diszkriminálja őket a kormány? Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A tanügyi alkalmazottak fizetését április 13-án folyósítják – közölte szerdán az oktatási minisztérium.
2018. április 04., 19:472018. április 04., 19:47
A szaktárca megjegyzi: a tanügyben dolgozók általában 14-én kapják meg az előző havi munkájuk után járó bért,
– írja az Agerpres.
A minisztérium közleménye szerint ez a hónap azért is különleges, mert március 1-jétől megemelték a béreket ebben az ágazatban, és a könyvelési iratok összeállítását csak a hónap utolsó munkanapjának lezárása után kezdhették el.
Diszkriminálják a tanügyi alkalmazottakat azáltal, hogy más közalkalmazottakkal ellentétben nekik nem utalják korábban a bérüket – véli a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI).
Az érdekvédelmi szervezet a probléma haladéktalan megoldását kéri a kormánytól.
– fogalmaz szerdai közleményében a FSLI.
„Óriási csapást jelent ez kollégáinknak, akik Viorica Dăncilă kormányfő ígérete alapján arra számítottak, hogy a húsvéti ünnepek előtt megkapják a bérüket. Az emberek várják ezt a pénzt. Ráadásul nem olyan közalkalmazotti kategóriáról beszélünk, amelyikre a magas fizetések lennének jellemzők, sőt. Mindenkinek tennie kell valamit a húsvéti asztalra” – idézi a közlemény a FSLI elnökét, Simion Hăncescut.
Eugen Teodorovici pénzügyminiszter szerdán úgy nyilatkozott,
„Nem adhatjuk ki a fizetést annak is, aki nem kéri. Akik nem igényelték, nem kapják meg holnap a bérüket” – fogalmazott a tárcavezető, hozzátéve, hogy a minisztériumokkal folytatott egyeztetést követően
Voltak olyan minisztériumok, amelyek azt kérték, hogy az alárendeltségükbe tartozó alkalmazottaknak ne folyósítják a fizetésüket csütörtökön – mondta még Teodorovici.
A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.
Felszállt a fehér füst néhány perccel csütörtökön este hat óra után a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy már a második napon sikerült megválasztani a katolikus egyház új, 267. vezetőjét.
Ismét fekete füst szállt fel a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt, vagyis második körben sem sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
A pápaválasztó bíborosok szerda délután fél hatkor vonulnak be a Sixtus-kápolnába, ezért az első füst este nyolc óra előtt nem száll fel – írja az MTI Matteo Bruni szentszéki szóvivő közlésére hivatkozva.
Az indiai kormány nemzetbiztonsági tanácsadója telefonon tájékoztatta az amerikai külügyminisztert a pakisztáni területen és Kasmír Pakisztánhoz tartozó területén végrehajtott katonai akcióról.
Mielőbbi tartós tűzszünetet, valamint előfeltételek és további késedelem nélküli békét sürgettek a konklávéra készülő bíborosok, akik a pápaválasztás előtti utolsó ülésüket ezzel a felhívással zárták kedden.
A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!